Z hořící budovy se ozval dětský pláč. Muž se zachoval jako anděl strážný a dítě bez váhání zachránil

Nebezpečného hrdinského činu se dopustil muž, jehož jednání zachytily pouliční kamery. Ve chvíli, kdy zaslechl dětský pláč, ani na chvíli neváhal a rozhodl se jednat.

U některých videí, která zachycují reálnou situaci, se nám doslova tají dech. Může se jednat o videa z nehod automobilů, jež zachytí kamery, nebo videa z pouličních kamer, které dokážou zachytit nečekanou situaci. V některých videích jde doslova o život, a proto není divu, že při jejich sledování trneme hrůzou v očekávání, co bude následovat. Jedno z nich zachycuje hořící dům a muže, který se v neobvyklé situaci zachoval jako pravý hrdina.

Video, které se během chvíle stalo virálním

Mnoho videí nemá tak velký úspěch a sledovanost jako to, které zachycuje muže, jenž se vydává vstříc hořící budově. K jeho natočení došlo přímo na ulici. Jde o situaci, do které by se jen málokdo z nás chtěl dostat. Kamera zde zachycuje dům v plamenech, jsou vidět i lidé, kteří ho rychle a s křikem opouštějí. Následně se ale některým z nich zastaví srdce – a to ve chvíli, kdy zaslechnou dětský křik.

Ten pochází z úst 6letého chlapce, který zůstal uvězněný na balkoně jednoho z bytů hořícího domu. Chlapec volá o pomoc a prosí o záchranu svého života. Z jeho hlasu je cítit strach, zoufalství a beznaděj. Je jasné, že si s touto situací sám neporadí, a pokud se nestane zázrak, z hořícího domu se nezvládne zachránit. Jeden z mužů, který vše vidí, se rozhodne jednat a zachovat se jako hrdina.

Bez váhání vzal nejbližší žebřík a rozhodl se jednat

Během chvíle se muž k hořícímu domu přiblíží s žebříkem, který umístí k balkonu volajícího chlapce. Bez váhání se vrhne vstříc nebezpečným plamenům a šplhá směrem k vyděšenému dítěti. To po chvíli bere do náruče, celou situaci mu ale ještě komplikuje síť, která je umístěna přes balkon. Avšak i s tímto problémem si poradí, a dítě se tak po chvíli ocitá na chodníku. Společně s mužem se následně od hrozného požáru vzdalují.

 

Jen zázrakem při tomto požáru nedošlo k žádnému zranění. Dům, který se nacházel ve městě Čan-ťiang v provincii Kuang-tung, do základů vyhořel, všechny se ale podařilo včas zachránit. Velkou částí k tomu přispěl i tento statečný muž, jenž se rozhodl zachránit i posledního uvízlého chlapce na balkoně.

Související Příspěvky