Smutná zpráva : Zemřel Vlastimil Dejdar, se synem Martinem si zahráli ve Slunce, seno…

V pátek 26. ledna 2024 zasáhla českou kulturní scénu smutná zpráva. Ve věku 85 let zemřel Vlastimil Dejdar, otec známého herce Martina Dejdara.

Vlastimil Dejdar, který se v minulosti objevil ve filmu „Slunce, seno, er**ika“, se tak připojil k dlouhé řadě osobností, jejichž odchod nás v poslední době zarmoutil. Vlastimil Dejdar byl divákům znám především díky roli prezidenta italského JZD ve filmu „Slunce, seno, erotika“.

Jeho syn Martin Dejdar patří mezi uznávané české herce a televizní osobnosti. Nezapomenutelné momenty pro oba přineslo společné vystoupení ve filmu, kde si Vlastimil mohl ještě jednou vyzkoušet herecké řemeslo po boku svého syna. Tato zkušenost byla o to výjimečnější, že se na plátně objevila hned tři pokolení Dejdarů. Kromě Vlastimila a Martina se v roli objevil i Martinův syn Matěj, čímž film „Stáří není pro sraby“ z roku 2020 nabídl jedinečnou příležitost sledovat společnou práci tří generací této herecké rodiny.

Příběh o spolupráci Dejdarů na filmovém plátně je inspirujícím příkladem rodinného pouta a vzájemné podpory. Martin Dejdar o společném natáčení řekl: „Tátovi neradím, od toho je tady režisér, ale synovi poradím a docela poslouchá. Teď jsme trávili pohromadě čtyři dny, ale mít je vedle sebe na place na natáčení je velmi neobvyklé.

A cítím se daleko hůř, než kdybych tady byl sám.“ Vlastimil Dejdar, jehož herecký talent byl znovu objeven po třiceti letech, zanechal po sobě bohaté dědictví. Jeho úloha v „Slunce, seno, erotika“ a příspěvek k poslednímu filmu, kde si zahrál, jsou připomínkou jeho talentu a vášně pro umění.

Odchod Vlastimila Dejdara je velkou ztrátou pro českou kulturu a filmový průmysl. Jeho památka však zůstane zachována díky jeho filmovým rolím a významnému přínosu k českému filmu. Naše myšlenky jsou s jeho rodinou a blízkými v této těžké chvíli.

 

Související Příspěvky