Intimní zpověď pečovatelky Jany Hlaváčové: Dojemná slova o jejím odcházení

Odešla jedna z ikon českého herectví, Jana Hlaváčová, a s ní odlétá část historie našeho divadla a televize.

Její dlouholetá pečovatelka Jana Pazourová, která stála po jejím boku až do posledních okamžiků, se nyní podělila o dojemné zážitky a intimní pohled do života této výjimečné ženy.

Pečovatelka, která se s herečkou přátelila a byla její oporou v dobách, kdy zdraví sláblo, otevřeně hovoří o vzácných chvílích, které společně prožily.

Jana Pazourová byla více než jen pomocnou rukou; stala se součástí rodiny a svědkem mnoha návštěv, které Hlaváčová přijímala. Největší oporou a pravidelnou návštěvníkou byla Bara Munzarová, dcera Hlaváčové, která následovala matčiny šlépěje do světa herectví.

Ale nebyla jediná. Jana Hlaváčová si udržovala blízký vztah s mnoha kolegy z Národního divadla, jako jsou Tánička Medvecká, Jana Boušková či Bára Hrzánová. Tyto návštěvy přinášely do hereččina života radost a smích.

Jednou z nejvěrnějších přítelkyň byla Helena Tuháčková, která pravidelně přicházela s domácí bábovkou, aby si s Janou Hlaváčovou zavzpomínala na staré časy, probrala novinky z divadelního světa a sdílela zážitky z dovolených, které spolu trávily se svými dětmi.

Pazourová s láskou vzpomíná na tyto chvíle, kdy se kolem kuchyňského stolu šířily vůně kávy a čerstvě upečených dobrot, zatímco se mísily hlasy vyprávějící příběhy plné humoru i nostalgie. Byly to okamžiky, kdy se smích prolínal s tichými pohledy plnými porozumění a kdy každé slovo bylo výrazem nekonečného přátelství a obdivu k talentu a síle Jany Hlaváčové.

Její odchod zanechává prázdné místo nejen v srdcích blízkých, ale i v paměti české kultury. Ale díky zpovědi pečovatelky Jany Pazourové se s námi dělí o příběhy, které uchovávají ducha této nezapomenutelné herečky naživu.

Související Příspěvky