Z toho mrazí: Nemocná Brenda z Beverly Hills už řeší detaily svého pohřbu: Seznam lidí, které tam nechci, je dlouhý!

Shannen Dohertyová, známá především jako Brenda z kultovního seriálu „Beverly Hills, 90210“, se otevřeně podělila o své myšlenky a plány ohledně vlastního pohřbu.

Herečka, která v roce 2015 podstoupila mastektomii a léčbu rakoviny prsu, byla v remisi do roku 2017. Nicméně v únoru 2020 oznámila, že se jí rakovina vrátila a rozšířila do páteře. V loňském roce pak přišly zprávy o tom, že se rakovina dále rozšířila do mozku a vyžádala si operaci a další radioterapii.

V listopadu herečka prozradila, že rakovina postihla i její kosti. Dohertyová se svým dlouholetým přítelem a důvěrníkem Chrisem Cortazzem hovořila v podcastu „Let’s Be Clear“ o svých obavách, strachu a plánech na pohřeb. Herečka je známá svou otevřeností a silou, s jakou čelí své nemoci, ale přiznala, že existují chvíle, kdy se zavře do skříně a brečí, a že se bojí samotného procesu umírání.

Dohertyová, která se stala symbolem boje s rakovinou, sdílela své pocity i přes sociální média a rozhovory, kde vyzdvihla význam podpory fanoušků a veřejnosti. Přestože je veřejnost zvyklá na její bojovný postoj, Dohertyová přiznává, že se bojí umřít „příliš brzy“, protože má pocit, že má ještě mnoho co dokázat, včetně získání dalších prostředků na výzkum rakoviny.

V rámci přípravy na možné nejhorší vyjádřila své přání, aby její pohřeb byl oslavou lásky, nikoli povinnou událostí pro ty, kteří ji ve skutečnosti nemají opravdu rádi. Uvedla, že existuje dlouhý seznam lidí, které by na svém pohřbu nechtěla, protože jejich důvody pro účast nejsou upřímné. Přesto je ochotná přivítat své fanoušky, které považuje za skutečnou podporu během celého svého života a kariéry.

I když je téma jejího pohřbu citlivé a někteří by ho mohli považovat za morbidní, herečka se snaží zachovat si smysl pro humor a najít v situaci určité uklidnění. Shannen Dohertyová tak i v těžkých chvílích zůstává inspirací pro mnohé, ukazuje sílu a odvahu otevřeně mluvit o tabuizovaných tématech a připravuje se na vše, co může přijít.

  

Související Příspěvky