Tajemství Jiřiny Jiráskové : dvakrát čekala dítě s muži svých kamarádek. Být matkou se ale bála

Slavná česká herečka Jiřina Jirásková byla veřejnosti známá svým výrazným talentem, charismatickou osobností a vtipem. Její život ale skrýval i hluboká tajemství, která vyšla na povrch až po jejím odchodu.

Tato tajemství se točí kolem osobního života Jiráskové a jejího vztahu k mateřství. Jiřina Jirásková byla dvakrát těhotná s muži, kteří byli partnery jejích blízkých kamarádek.

Tyto situace byly pro ni velmi komplikované, neboť se zároveň potýkala s obavami z mateřství. V pozdějších rozhovorech herečka přiznala, že se bála děti mít, protože si nebyla jistá, zda by v tehdejší složité době dokázala zajistit správnou výchovu.

Přestože později svého rozhodnutí litovala, v době, kdy byla aktuální otázka potomků, se rozhodla jinak. Jedním z nejzásadnějších momentů v jejím životě byl vztah s režisérem Zdeňkem Podskalským.

Když Jirásková zjistila, že je s ním těhotná, musela čelit skutečnosti, že Podskalský se odmítal kvůli ní rozvést. Tato situace ji dovedla k rozhodnutí podstoupit potrat. Jak později vyšlo najevo, Jirásková tento krok nezvažovala lehkovážně. Naopak, mělo to být zoufalé řešení situace, ve které se ocitla.

V době, kdy se měla konat premiéra hry „Život a dílo skladatele Foltýna“, se Jiřina Jirásková ocitla ve velkém emočním rozpoložení. Během zkoušek křičela na dramaturga, že musí na potrat a že premiéra nemůže být její prioritou. Její reakce byla zřejmě způsobena frustrací a zoufalstvím z toho, že se ocitla v situaci, kterou nemohla ovlivnit. Zpětný pohled na život Jiřiny Jiráskové odhaluje, že její rozhodnutí ohledně potratů a mateřství nebyla jen důsledkem vnějších okolností, ale i vnitřního konfliktu. Herečka, která svým talentem a charismatem obohatila českou kulturu, si s sebou nesla tíhu osobních rozhodnutí, která byla ovlivněna společenskými normami a osobními vztahy. Její příběh je připomínkou, že i životy těch nejslavnějších mohou být plné komplikovaných volb a nevyřčených pocitů.

Související Příspěvky