Poslední rozloučení s Anetkou Richterovou obětí střelby na univerzitě bude ve čtvrtek v jaroměřském divadle

Poslední rozloučení s Anetkou Richterovou, tra**cky zesnulou studentkou Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, se uskuteční ve čtvrtek 4. ledna v jaroměřském divadle. Tato smutná událost shromáždí rodinu, přátele, známé i veřejnost, aby společně vzdali hold dvacetileté dívce, jejíž život byl náhle ukončen během střelby na univerzitě tři dny před Vánoci.

Anetka, pocházející z Litíče, byla nejen pilnou studentkou, ale také dobrovolnou hasičkou SDH Velichovky. Její zájem o pomáhání ostatním a aktivní zapojení do komunity je příkladem jejího altruistického ducha a nadšení pro život. Vzhledem k očekávané velké účasti na pohřbu radnice informuje o dopravních opatřeních v prostoru kolem divadla.

Ulice Albieriho bude částečně uzavřena a zvýšená pozornost bude vyžadována pro umožnění průjezdu účastníkům obřadu a městské hromadné dopravy. Hasiči z Velichovek, jakožto Anetčini kolegové a přátelé, budou při rozloučení držet čestnou stráž. Tato gesta úcty a solidarity jsou silným odrazem soudržnosti a podpory, která ve společenství v takových chvílích vynikne.

Po trag**kém incidentu se na sociálních sítích objevila výzva k finanční pomoci rodině Anetky. Sbírka „Aby mohli jít dál“ byla založena Lukášem Zajíčkem, kamarádem jejího bratra. Zajíček, který je rovněž dobrovolným hasičem a pracuje s Anetčiným bratrem, zdůraznil potřebu podpory pro rodinu v těžké době, kdy je mimo jiné potřeba řešit psychologickou pomoc a náklady spojené s pohřbem. Velkorysost a solidarita veřejnosti se ukázala během sbírky, kdy za pouhých 12 dní přispělo přes 1900 dárců částkou přesahující jeden a čtvrt milionu korun. Tyto finanční prostředky budou sloužit jako značná podpora rodině v jejich nelehké životní situaci. Rozloučení s Anetkou bude nejen okamžikem smutku, ale i připomínkou hodnot, které v životě zastávala – odvahy, služby komunitě a lidskosti. Její příběh a nečekaný konec připomínají křehkost života a důležitost společenské soudržnosti a podpory v dobách největší potřeby.

Související Příspěvky