Nejlepší Silvestry Vladimíra Menšíka: Slavný herec prý řekl, že když ho chtějí, ať koukají pořádně zaplatit

Vladimír Menšík, ikona československé zábavy, je dodnes nezapomenutelný díky svému vtipu, charismatu a talentu, kterým rozesmíval generace diváků. Jeho přínos k televizní zábavě je neocenitelný a to zejména díky legendárním Silvestrovským speciálům, které uváděl v letech 1977 až 1979.

Tyto večery plné humoru, hudby a nečekaných gagů se staly neodmyslitelnou součástí československých obývacích pokojů. Narodil se Vladimír Menšík v roce 1929 a svou kariéru začínal v divadle, kde si rychle vydobyl pozici jednoho z nejvýraznějších komiků.

V televizi pak jeho přirozený humor a schopnost improvizace zazářily naplno. Silvestrovské pořady, které představoval, byly komplexními show, kde se mísila zábava s uměleckými výkony. Menšíkova osobnost a jeho schopnost komunikovat s publikem přes obrazovku byly klíčové pro úspěch těchto pořadů.

Při přípravě Silvestrů byl klíčový režisér Jiří Adamec, který ve své knize „Velké televizní Silvestry Vladimíra Menšíka“ popisuje, jak náročné bylo vytvořit program, který by bavil a zároveň byl originální. Pro tvůrce byl Silvestr výzvou, ale pro Menšíka to byla příležitost, jak ukázat své umění.

Jeho přístup byl jednoduchý – pokud ho chtějí, musí si ho cenit, což znamenalo nejen finanční ohodnocení, ale také uměleckou svobodu. Menšík byl vždy průvodcem večera, který dokázal diváky provést programem s lehkostí a šarmem.

V jeho Silvestrech vystupovala řada významných osobností československé kulturní scény, včetně herců, zpěváků a komiků. Každý ročník měl své specifické téma a Menšík se dokázal vždy přizpůsobit a přinést něco nového. Silvestr 1977, nazvaný „Silvestr na přání aneb čí jsou hory Kavčí“, byl prvním z trojice a zaujal zejména interaktivním prvkem, kdy diváci mohli přispět svými nápady.

Následující rok 1978 přinesl „Silvestr hravý a dravý“, který kladl důraz na hravost a neotřelé skeče. A konečně Silvestr 1979 s názvem „Hrajeme si jako děti“ se nesl ve duchu nostalgie a dětské bezstarostnosti. Dnes jsou tyto Silvestry k dispozici na DVD a stále mají schopnost pobavit a připomenout časy, kdy Vladimír Menšík byl králem televizní zábavy.

Jeho jedinečný humor, nadčasové vtipy a schopnost dotknout se srdce každého diváka, to vše dělá z Menšíkových Silvestrů nesmrtelnou součást české kultury. Ačkoliv Vladimír Menšík nás opustil v roce 1988, jeho odkaz a nezapomenutelné televizní momenty zůstávají s námi dodnes.

Související Příspěvky