Chlapec plakal a lidé procházeli kolem, aniž by reagovali. Přitom bylo na první pohled zřejmé, že něco není v pořádku

Chlapec velmi dlouhou dobu brečel na ulici, ale nikdo si ho nevšímal. Avšak naštěstí nakonec jeden procházející muž zastavil a dítěte se ujal.

V dnešní době se lidé starají primárně o své problémy, až poté o problémy druhých. Pravděpodobně si nechtějí přidělávat další potíže, pokud nemusí. Lidé by si však neměli zapomínat pomáhat i ve složitých chvílích. Podobný případ se stal tomuto chlapci, jenž několik hodin seděl na ulici, plakal, chvěl se zimou a nikdo se ho ani nezeptal, zda nepotřebuje pomoc. Naštěstí kolem něj procházel muž, kterému nebyl chlapcův osud lhostejný a postaral se o něj.

Muž se přestěhoval z města do vesnice

Před několika lety se jeden muž přestěhoval z většího města do menší vesnice a život na tomto místě pro něj nebyl obvyklý. Nějakou dobu si tedy zvykal na to, že lidé okolo něj se společně znají, každý den spolu mluví o jiných lidech z vesnice a celkově jsou zde jiné vztahy než ve velkém městě. Tentokrát jej ale zaskočila lhostejnost jeho spoluobyvatel, když úplně ignorovali chlapce, jenž plakal několik hodin na ulici.

Jednoho dne procházím kolem budovy, kde jsou po pravé straně postaveny odpadkové koše. Vedle nich jsem si všiml malého chlapce, který zde seděl ve starém roztrhaném šátku, se špinavýma rukama a obličejem,“ sdělil muž, jenž se nově nastěhoval do vesnice. V tu chvíli netušil, že tato událost mu změní život. Kolem chlapce chodilo hodně lidí, ale ani jeden se ho nezeptal, zda je všechno v pořádku.

Chlapec byl zřejmě rozrušený a promrzlý

Stačil jeden jediný pohled a muž si ihned všiml toho, že dítě pláče, chvěje se zimou a také vypadá hladově. Hned jej začalo zajímat, proč zde tento chlapec sedí sám a od koho je. Ostatní lidé mu odpověděli celkem lhostejným tónem. „Nejspíše je to dítě od matky, která je zřejmě zase opilá a zamkla dveře. Nechce jej pustit dovnitř,“ řekla muži jedna z obyvatelek vesnice a dále se nezajímala.

Muž chtěl pomoci chlapci na ulici

Muži nebyl chlapec lhostejný a chtěl mu pomoci. Přišel k němu blíže a zeptal se jej na jméno. Dítě odpovědělo, že se jmenuje Vova. Muž se proto ptal dále, z jakého důvodu sedí na ulici a proč pláče. „Chci jíst. Moje matka spí, nemohu ji vzbudit. Včera jsem ji chtěl také probudit, ale nešlo to a ráno už zase spala,“ sdělil malý kluk a muž ihned pochopil, co se pravděpodobně stalo. Než se vydal za jeho matkou, šel do obchodu, aby dítě trochu nakrmil.

V obchodě mu koupil mléko, klobásu a chleba. Jakmile mu jídlo donesl, chlapec se po něm úplně vrhnul. Bylo vidět, že jeho hlad je obrovský. Poté, co se dítě najedlo, šli spolu vzbudit jeho matku. Už v tu chvíli však očekával to nejhorší. Když přišel k matce, nehýbala se, nereagovala a byla studená. Ihned na místo zavolal policii společně se záchrannou službou a po jejich příjezdu mu lékař sdělil, že matka zemřela už před dvěma dny na infarkt.

Muži se změnil celý život

Když matka zemřela a dítě s ní bylo doma další dva dny, nechápal muž lhostejnost ostatních lidí. Nešlo ani tak o matčino pití alkoholu nebo nevhodné chování, ale o to, že dítěti nikdo nepomohl. Vova se ocitl bez rodičů a měl jít do dětského domova. Muž, který jej však našel, požádal o adopci. Po mnoha letech od této smutné události muž radostně prohlásil, že jeho adoptovaný syn nyní nastupuje na univerzitu, chce se stát lékařem a zachraňovat lidem životy.

Související Příspěvky