Ve věku 72 let zemřel nejvýznamnější zpěvák, jehož hity v Česku a Slovensku poslouchal doslova každý

Ve věku 72 let zemřel bubeník a zpěvák kapely Modus. Nejvíce se proslavil legendárním hitem Já, ty a môj brat. Všichni jej však znají jako Sklíčka dotykov.

Ľubomír Stankovský odešel do uměleckého nebe 9. března. O jeho úmrtí informovala TN. V roce 1967 se stal spolu s Janem Balážem a Mirem Žbirkou zakládajícím členem kapely Modus. Největší hit pak nazpíval v roce 1984. Před pár lety byla kapela znovu oživena a v roce 2018 vydali také nové album.

Kapela Modus vznikla v roce 1967

„S nejhlubším zármutkem vás bohužel musíme informovat, že nás navždy opustil náš nejbližší kamarád, kolega a jeden ze zakladatelů Modusu Lubko ‚kyslík‘ Stankovský. Děkujeme za všechno… Milujeme tě a nikdy nezapomeneme… Tvojí ztrátou jsme absolutně zdrceni a místo v našich srdcích, které patřilo jen Tobě, zůstane už navždy prázdné,“ citoval oznámení kapely Modus deník

 

 

Ľubomír Stankovský byl zakládajícím členem kapely v roce 1967. Ve skupině začínali také Miro Žbirka nebo Marika Gombitová. Stankovský z Modusu odešel v roce 1973 a zakotvil na čas v kapele Vlada Hronca. V osmdesátých letech se do Modusu vrátil a nazpíval největší hit Já, ty a môj brat. Píseň složil Ján Lehotský, otextoval ji Kamil Peteraj a zlidověla pod názvem Sklíčka dotykov.

V nedožitých 50 letech zemřel herec, který svými geniálními rolemi zasáhl diváky všech věkových kategorií

Stankovský spolupracoval s řadou známých hudebníků

Během své kariéry spolupracoval Stankovský s řadou hudebníků. Například s Dežo Ursinym a se skupinami Burčiak, Prognóza a Provisorium. Hrál také v kapele Elán a podílel se na hudebních projektech Júlia Satinského a Milana Lasici. Před pár lety kapela Modus i s novými členy obnovila činnost a v roce 2018 vydali album ReGenerácia

Ľubomír Stankovský zemřel ve věku 72 let. Kapela Modus prosí veřejnost a média o respektování soukromí rodiny. O místě a čase posledního rozloučení budou včas informovat. Na SvětěKreativity jsme rovněž psali o nedávném úmrtí českého herce, který si získal srdce několika generací.

Související Příspěvky