Neuvěřitelný poprask způsobilo bistro, které vystavilo stopku nevychovaným dětem. „I matky chtějí mít život,“ ostře reagovala Nikol Štíbrová

Vášnivé debaty na sociálních sítích rozvířilo opatření pražského podniku, který žádal rodiče, aby zajistili, že dítě nebude pobíhat po place a svým křikem nebude rušit ostatní hosty.

Návštěvu kavárny má většina lidí spojenou s pohodovým posezením nad šálkem kávy, čaje nebo skleničkou ostřejšího drinku a mlsáním vynikajících dezertů. Automaticky předpokládají, že si v klidu popovídají a příjemně stráví volný čas s přáteli. Jenže pohoda se může v mžiku rozplynout, pokud u vedlejšího stolu sedí rozjívené děti, jejichž chování rodiče příliš nezajímá. Nejenže lezou všem na nervy, ale snadno může dojít k nějakému úrazu.

Nevychované děti dostaly stopku

Pobíhající děti se snadno připletou do cesty servírce nesoucí tác s horkými nápoji a nehoda je na světě. Nejen to zřejmě inspirovalo pražské bistro Marthy’s Kitchen k tomu, že vydalo pravidla pro chování dětí v jejich podniku. Požádalo, aby rodiče nenechávali děti volně pobíhat po lokále a současně aby zajistili, že dítě nebude svým křikem a pláčem obtěžovat ostatní hosty. Zjednodušeně řečeno: rodiče s nevychovanými spratky nejsou v kavárně vítaní.

To způsobilo velký poprask, přestože nejde o ojedinělou věc. Koncept podniků nenakloněných dětem je totiž běžný ve světě i v Česku. Na sociálních sítích se ale rozjely ostré výměny názorů pobouřených matek a lidí, kteří názor bistra sdílejí. Olej do ohně si neodpustila přilít ani matka dvou synů šestatřicetiletá herečka Nikol Leitgeb, která se do povědomí širší veřejnosti dostala ještě jako Štíbrová, a to především rolí v seriálu Pojišťovna štěstí.

I matky chtějí mít svůj život

Jednoznačně dala najevo, co si o pravidlech pro rodiče s nevychovanými dětmi, myslí. „Máme (s manželem) pro něčí pocit, že děti obtěžujou, pochopení. Ale to, co se rozjelo za hejty vůči maminkám, který si vyrazí s děckem na kafe, dřív než jej stačily naučit etiketu, je trochu moc, ne? I matky chtějí mít život,“ ostře reagovala Nikol a připojila fotografii se svým synem, jak spořádaně společně sedí u stolu v kavárně. Reakce na sebe dlouho nedaly čekat a nebyly jen pozitivní.

Připojilo se i samotné bistro, na které kritika mířila s tím, že nevěří, že jeho záměr herečka nepochopila. Nevymezilo se prý vůči všem rodičům a dětem, ale jen těm, kteří se chovají neohleduplně. „Nikdo neřeší to, že by matky měly zůstat zalezlé v díře, kristepane. Řeší se jen to, ať nepřebalujou děti na stolech a nenechají obsluhu, aby musela s třema talířema v ruce ty děti přeskakovat,“ myslí si jedna z diskutujících. Spoustě lidí není opatření bistra po chuti a navštěvovat ho nebudou.

Možná se ozvala potrefená husa

Podle některých komentářů se herečka ozvala, protože sama je onou pověstnou potrefenou husou. „Jezdíme do stejného hotelu v Peci. Malej je rozmazlenej fracek, co lítá mezi lidma při večeřích, strašně křičí, neustále předvádí nějaký taneční vystoupení, zpívá a otravuje cizí lidi. Ona ho neusměrní a jen se tak potutelně usmívá. Myslí si, že má boží dítě. Ani náhodou. Lidi drží hubu, protože je to Štíbrová,“ připojila další z diskutujících.

Provokativní kritikou podniků nepřívětivých k dětem některé své fanoušky herečka prostě nepotěšila. „Tímhle příspěvkem jste mě zklamala. Sama mám 2,5 letou holčičku. Je opravdu hodná, nebývá hlučná, pozdraví, poprosí, poděkuje. Nicméně jsem ji do restaurace ještě nikdy nevzala. Nemám potřebu ji na taková místa brát, o nic se neochudí,“ reagovala jedna z matek s tím, že preventivně by opatření bistra zavedla ve všech restauračních zařízeních.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *