Mazané hospodyňky začaly splachovat lógr do záchodu. Mají k tomu velmi pádný důvod

Káva je nápojem, se kterým mnoho z nás začíná den. Kávová sedlina je velmi častým odpadem, který lze využít mnoha způsoby. Lze ho třeba nalít do toalety, aby se pročistila a odstranily se nečistoty.

Jednou z prvních věcí, kterou mnozí z nás každé ráno dělají, je uvaření kávy. S ranní kávou je však spojen jeden nesmírně důležitý aspekt. Je to kávová sedlina. Toaleta je jednou z částí koupelny, kde se nachází nejvíce bakterií. Z tohoto důvodu je třeba ji často čistit. Efektivní trik s kávovou sedlinou vám to umožní během chvilky. Jedna věc je jistá: tuto činnosti si rychle osvojíte ve svém každodenním životě!

Čištění toalety sedlinou

Kávová sedlina může být velmi užitečná jako náhrada nejrůznějších čisticích prostředků, jako jsou přírodní deodoranty či odstraňovače skvrn, nebo například k čištění a odstranění zápachu z toalety. Abyste využili tuto poslední výhodu, budete muset z kávovaru vyjmout sedlinu (nebo to, co zbylo z kapslí, které jste použili) a nalít ji do litru vody o pokojové teplotě. Pak už jen stačí vše nalít do záchodové mísy a spláchnout.

Touto zero waste metodou se vám podaří eliminovat případný zápach díky aromatu kávy. Pro dosažení lepšího výsledku by bylo ideální použít alespoň tři lžíce kávové sedliny v litru vody. Tento proces zopakujte každé dva dny nebo pokaždé, když ve vaší koupelně ucítíte nepříjemný zápach.

Jak dále využít nepotřebnou kávovou sedlinu

Ukazuje se, že kromě své charakteristické chuti, vůně a schopnosti ovlivnit naši koncentraci a vzrušení má káva také mimořádné vlastnosti, které se mohou ukázat jako užitečné při každodenních činnostech doma

Fotografie: Piqsels

Čištění připálených a mastných povrchů

Mnoho lidí zná starou vojenskou metodu odstraňování odolných nečistot pomocí písku. Podobně se používá i kávová sedlina. To je nejlepší metoda pro čištění hrnců, některých pánví nebo grilovacích roštů. Stačí nanést mírně vlhkou hmotu na hadřík a vyčistit povrch.

Přírodní hnojivo

Pokud nemáte k dispozici kompost, kam byste mohli vyhazovat zeminu, nezapomeňte, že rostliny v květináčích také potřebují výživu. Kávová sedlina dodá kořenům rostlin dávku mikroživin, jako je například fosfor a draslík. Kávová sedlina smíchaná s půdou také zlepšuje odvodnění a zadržování vody a provzdušňuje půdu.

Přírodní peeling

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

Související Příspěvky