Předpověď počasí na příští týdny znepokojila meteorology. S tak radikální změnou nikdo nepočítal

Mnoho z nás se již těší na to, že začne jaro a s ním se vrátí nejen teplo, ale také odezní různá respirační onemocnění, která se během zimy šíří. Odborníci ale přišli s nečekaným výhledem.

Podzimní a zimní počasí, které se České republiky běžně drží i v březnu, má negativní dopad nejen na náladu lidí, ale také na jejich zdraví. V tomto sychravém období mnohem více než kdy jindy bojujeme s rýmou nebo kašlem, a proto není divu, že každý z nás vyhlíží sluneční paprsky. Podle odborníků to ale vypadá, že si na ně budeme muset ještě počkat.

Tvářilo se to nadějně, pravda je ale jinde

V posledních dnech to vypadalo, že zima je konečně pryč a sluníčko se vrátí na oblohu. I přesto, že z meteorologického pohledu je v České republice již jaro, předpovědi vypadají jinak. Podle předpovědi na portále Českého hydrometeorogolického ústavu nás totiž v nejbližších dnech nečekají vysoké teploty, ale naopak opětovné ochlazení. To je něco, na co nebyli připraveni ani odborníci.

 

 

V únoru to vypadalo, že je již zimě a teplotám pod nulou konec, to se má ale podlemeteorologů brzy změnit. Nejen tento týden, ale i ten následující nás podle webu TN čeká postupné ochlazování, na které bychom se měli připravit. Pod bod mrazu klesnou teploty hlavně v noci, ani přes den se venku ale neohřejeme. Podle norské předpovědi nás zima zasáhne od pondělí, to se budou teploty pod nulou na našem území vyskytovat i přes den.

Nečekaný návrat zimy do našich krajů

Celý příští týden se ponese v duchu zimním, teploty pod bodem mrazu nás přes den neopustí až do středy. Mrazivé dny mají doprovázet sluneční paprsky, přesto ale výrazné ochlazení pocítíme. Podle českých meteorologů se jedná ale ojedinělý výskyt a po této vlně zimy se již můžeme začít těšit na plnohodnotné jarní teploty.

Fotografie: Depositphotos

Velké teplotní výkyvy, které se ale v posledních týdnech České republiky týkají, překvapily i samotné meteorology. Největším překvapením je skutečnost, že vlivem nízkých teplot by se ve vyšších polohách mohl opět objevit sníh. Ten už rozhodně vzhledem k vývoji teplot řada lidí nečekala. Jak si poradit se sychravým počasím a nepropadat negativním náladám, jsme čtenářům deníku SvětKreativity poradili v předchozím článku.

Související Příspěvky