Neuvěřitelně silná zbraň v boji proti rakovině. Snižuje riziko rakoviny až o 50 procent

Zlepšuje krevní oběh a koncentraci, snižuje riziko cukrovky a podporuje látkovou výměnu. Nedávný výzkum vlastností kávy ukázal, že tento povzbuzující nápoj je také silnou zbraní v boji proti rakovině. Jak se ukazuje, pití jednoho šálku kávy denně snižuje riziko rakoviny jater o 50 %.

Tohle byste měli vědět.

Káva chrání před rakovinou jater

Vědci z Queen’s University v Belfastu se rozhodli prověřit, zda pravidelné pití kávy může zabránit rakovině. Vědci analyzovali studie asi půl milionu lidí. Výsledky analýzy ukázaly, že lidé, kteří pravidelně pijí kávu, mají nižší riziko vzniku rakoviny jater.

Odborníci vysvětlili, že káva za své zdraví prospěšné vlastnosti vděčí obsahu kofeinu a antioxidantů. Výsledky studie vycházely z údajů britského zdravotnického systému. Podle studie je riziko rakoviny u lidí, kteří pijí byť jen jeden šálek kávy denně, o 13 % nižší. Vědci navíc zjistili, že druh kávy, který si vybíráme, hraje roli také v prevenci rakoviny. Instantní káva není nejlepší volba!

Rozhodně je lepší volit kávu z čerstvě namletých zrn. Takto připravená káva obsahuje více látek, které chrání naše tělo před chronickými nemocemi. Podle lékařů z Belfastu může pití správného množství kávy chránit naše tělo nejen před rakovinou jater, ale i před cukrovkou.

Odborníci dodali, že samotná káva k prevenci rakoviny nestačí. Nejdůležitější je přestat kouřit, omezit alkohol, dobře jíst a pravidelně cvičit.

Co myslíte? Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!

Související Příspěvky