Senior z Plzeňského kraje uvízl ve studně, kterou čistil. Na hasiče čekal v ledové vodě

Muž z Olbramova na Tachovsku šel opravovat hlubokou studnu. Udělalo se mu však špatně a nemohl se dostat po žebříku nahoru. Prokřehlého muže museli vyprostit hasiči.

Tým hasičů byl přivolán na pozemek rodinného domu na Tachovsku, kde ve studni uvízl starší muž. Jak informoval deník Blesk, během opravování potrubí se mu udělalo nevolno a nebyl schopen vylézt po žebříku nahoru. Sousedé mu zavolali pomoc. Muž čekal na příjezd záchranářů po prsa v ledové vodě. Po vyproštění byl transportován leteckou záchrannou službou do nemocnice.

Udělalo se mu špatně a svezl se do studny

76letý muž z Olbramova na Tachovsku šel 27. února sousedům pomoci s opravou studny. Během oprav se mu nejspíš udělalo špatně a po žebříku, na kterém stál, se svezl na dno studny. Odtud už však nedokázal znovu vylézt. Sousedé rychle zavolali záchranáře. Senior musel čekat v ledové vodě, která mu sahala až po prsa. Hasičům se jej podařilo vyprostit, ale muž byl silně prokřehlý.

 

 

„V Olbramově jsme pomocí nastavovacího žebříku zachránili muže, který pracoval v několik metrů hluboké studni. Zřejmě vlivem nějaké zdravotní indispozice nebyl schopen se ze studny dostat vlastními silami. Byl asi po prsa ve vodě a prokřehlý zimou. S dopomocí našeho kolegy ale byl schopen vylézt po žebříku. Následně si jej převzala ZZS. Po základním ošetření jsme pomohli s transportem zraněného do vrtulníku LZS,“ uvedli hasiči z Plzeňského kraje na svých facebookových stránkách.

Bylo rozhodnuto o leteckém transportu

Podle mluvčí zdravotníků přetrvávala u muže zdravotní indispozice i po vytažení ze studny. K tomu se navíc přidalo ještě podchlazení z pobytu v ledové vodě. Bylo tedy rozhodnuto o jeho leteckém transportu na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice. Vzhledem k jeho stavu nebylo možné provést dechovou zkoušku. Policie má celou událost v šetření.

Podrobnosti ke zdravotnímu stavu muže nejsou známy. Měl však velké štěstí, že sousedé byli stále poblíž a mohli tak muži rychle přivolat pomoc, jinak mohla celá událost skončit tragicky. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o muži, který skončil ve studni kvůli mobilnímu telefonu. Nakonec ho i s mobilem museli vytáhnout hasiči.

Související Příspěvky