Lékař se podělil o svůj nejděsivější zážitek ze sálu: „Pacient mi tvrdil, že potkal ďábla. Prý během operace zemřel a znovu ožil“

Lékař popsal hrůzný zážitek, jenž se mu stal přímo na operačním sále. Pacient se po operaci probudil a tvrdil, že se potkal s ďáblem.

Práce lékařů je v mnoha směrech nejen psychicky, ale i fyzicky náročná. Při výkonu svého povolání zažívají nejrůznější situace, jež mohou být veselé, ale také velmi stresující. Když například doktor musí pacientovi oznámit špatnou zprávu o jeho zdraví či informovat rodinné příslušníky o úmrtí jejich příbuzného, potřebuje k tomu velkou dávku empatie a citlivý přístup. Často se také stává, že se pacienti svěří se zážitky z doby, kdy byli v bezvědomí či kómatu.

Mladíkovi přestalo bít srdce

Šokující svědectví odhalil lékař na TikToku, kde informoval o příběhu, který zažil při práci s třiadvacetiletým pacientem. Ten byl přivezen na operační sál ve velmi kritickém stavu. Byl svědkem fyzického napadení mladé ženy, které se snažil pomoci. Bez váhání ji začal bránit a s násilníkem se pustil do rvačky. Bohužel na něj agresor vytáhl nůž, kterým jej pobodal. Útočník ze strachu utekl, a tak mladá žena mohla zavolat policii a záchrannou službu, která mladíka okamžitě převezla do nemocnice.

Lékaři začali okamžitě muže zachraňovat. Kvůli obrovské ztrátě krve mu museli podat krevní transfuzi. Na operačním sále však došlo ke komplikacím, při nichž mladíkovi selhalo srdce, takže doktoři nemohli nahmatat puls. Když k nastartování srdce nepomohly ani defibrilátory, pustil se jeden z chirurgů k přímé masáži srdce. Otevřel tedy pacientovi hrudník a začal mu tento životně důležitý orgán masírovat. Po chvíli se mu naštěstí podařilo mladíka oživit a operaci úspěšně dokončit.

Lékař je přesvědčen, že se pacient potkal s ďáblem

Asi po čtyřech hodinách se pacient probudil, podíval se doktorovi do očí, popadl jej za plášť a začal plakat. Mezi vzlyky ze sebe dostal, že potkal ďábla. Řekl, že opustil své tělo a viděl, jak jej lékař operuje. Je si jistý, že byl mrtvý. Mladík se klepal strachy a v očích měl šílený výraz. Podle chirurga byl zraněný muž klinicky mrtvý. Lidé, kteří zažili klinickou smrt, vypověděli, že zažili jakési nadpřirozeno, zda je to však pravda, nebo měli pouze zkreslené myšlenky, to nikdo nedokáže přesně říct.

křivka srdečního tepu

Od toho zážitku však lékař razantně změnil svůj životní postoj. Jak uvedl ve videu: „Byl to ten nejpodivnější zážitek, nikdy nezapomenu na výraz v jeho očích, když se probudil. Ta hrůza, kterou v nich měl, byla jasně znatelná. Jsem přesvědčen, že se opravdu potkal s ďáblem.“ Po tom všem zasvětil dotyčný lékař svůj život Bohu. Je z něj nyní silně věřící muž, a proto své video sdílel na účtu na TikToku, kde se mnoho lidí dělí o své příběhy o křesťanství, pekle, ďáblu a andělech. Po zveřejnění této nahrávky přišlo lékaři obrovské množství zpráv, proto se rozhodl příspěvek smazat.

Ať už mladík doopravdy zažil to, co popsal, nebo to byla pouze jeho představivost či velmi živý sen, není možné správně posoudit. Spousta lidí na tyto věci mezi nebem a zemí věří, jiní se jim zase vysmívají. Kde je však pravda, nikdo neví.

Související Příspěvky