4letý chlapec hledal botu a zabloudil. Našli ho schouleného v lese v objetí s jeho labradorem

Jeho matka oznámila, že slyšela volání z lesa za domem. Našla jej policejní hlídka ve společnosti rodinného labradora.

Případy pohřešovaných dětí patří mezi ty nejzávažnější a nejsledovanější. Děti jsou snad nejohroženější skupinou, která je nejnáchylnější k ohrožení života. Dětský organismus není tak odolný jako ten dospělého jedince a ani dětský mozek mnohdy nedokáže v danou chvíli myslet dostatečně racionálně. O to šťastnější okamžiky zažívají rodiče a záchranné složky, když se takové děti najdou živé a zdravé.

Volání z lesa

Jedno takové dítko se ztratilo uprostřed pracovního týdne v americkém New Jersey. Tamní policie v podvečerních hodinách obdržela telefonát chlapcovy matky. Vyděšená matka vypověděla, že chlapec není doma a ona nemá tušení, kde by mohl být. Kromě toho uvedla, že z lesa za domem zaslechla slabé volání, když však chlapce sama volala, tak se již nikdo neozval.

Nechtěla odcházet z domu, kdyby se dítě vrátilo, aby tam na něj čekala. Přítomná policejní hlídka si záchrannou akci natáčela na kameru, záznam najdete o pár řádků níže. Policisté vytvořili takzvanou rojnici a začali prohledávat již zmíněný les. Zhruba po půl hodině ztraceného chlapce našli. Byl to velmi emotivní okamžik. Policista musel zachovat klidný a trpělivý tón hlasu.

Nekontrolovatelný pláč

Chlapeček byl vyděšený, zvlášť když viděl, kolik osob v uniformách se kolem něj shromáždilo. Následně padl do náruče jedné z přítomných policistek. Do toho začal vysvětlovat, že ztratil svou botu, kterou nemohl najít. Bylo vidět, že se spustila lavina emocí spojená s úlevou. Kromě chlapce byl nalezen také rodinný labrador, který se od něj pravděpodobně ani na chvíli nehnul.

 

Video, jež umístila tamní policie na své stránky společně s prohlášením o zásahu, získalo již přes několik tisíc shlédnutí. Komentující děkují za skvěle odvedenou práci policistům a dalším záchranným složkám. Není pochyb o tom, že bez nich by mohl mít incident úplně jiný scénář. Čtyřletý chlapec vyvázl bez zranění. Je však pravděpodobné, že už se nikdy nebude toulat sám.

Související Příspěvky