18letá dívka na poslední chvíli zachránila ženu na vozíku. Zasekla se na železničním přejezdu

Mladá dívka se ocitla tváří v tvář smrti, když se pokusila zachránit ženu na invalidním vozíku. Rychle se blížící vlak mohl být tím posledním, co by obě ženy viděly.

Na železničním přejezdu v Tennessee se stala mimořádná situace, při níž byla 18letá studentka Lily Baker nejdříve považována za blázna, ale později byla oslavována jako hrdinka. O události informoval web People. Dívka riskovala svůj vlastní život kvůli cizímu člověku. Nyní její jméno koluje po celém internetu. Její blízcí na ni nemohou být více pyšní.

Byla ve správnou chvíli na správném místě

Mladá dívka Lily Baker studuje, aby se jednoho dne stala zdravotní sestrou. Své dobré srdce ukázala v situaci, kdy byla takzvaně ve správný čas na správném místě. Před železničním přejezdem si z auta všimla ženy na invalidním vozíku, jak se obtížně snaží dostat na druhou stranu. Rozhodla se vystoupit z auta a ženě pomoci.

 

 

V ten moment však zahlédla blížící se vlak. Hlasitě troubil a blížil se velice rychle, bylo jasné, že nebude moct zabrzdit včas. Jedinou možností bylo ženu zvednout z invalidního vozíku a přenést na druhou stranu. Lily neměla takovou sílu, aby ženu unesla, obě spadly na koleje, ale dívka dokázala ženu odtáhnout do bezpečí.

Smrti se nebála

Šéf policie Ardmore Jereme Robinson udělil Lily pochvalu za její statečnost. „Odvaha přichází ve všech velikostech a tvarech,“ řekl. Lily se později k incidentu vyjádřila, že nikdy nebyla tak blízko smrti, ale rozhodně nelituje, jak informuje web Newly. Pokud by se ve stejné situaci ocitla znovu, udělala by totéž. „Kdybych zemřela, zemřela bych ve snaze zachránit někomu život, takže by to bylo v pořádku.“

invalidní vozík
Fotografie: Freepik

Hrdinové nejsou ničím omezeni. Nemusíte mít svaly a vysportovanou figuru, abyste mohli učinit dobrý skutek a někoho zachránit. Dokonce ani věk není limitem. Důkazem toho je i další příběh, v němž 14letá dívka zachránila svou mladší sestřičku, když se do jejich domu dostal lupič, jak jsme psali na SvětěKreativity.

Související Příspěvky