Přestavěný vagón zvenčí nevypadá lákavě. Interiér však ženě závidí i milionáři

V posledních letech se mnoho lidí obrací k úspornějším typům bydlení. Malé domy jsou v kurzu. Tato žena se rozhodla žít v zrekonstruovaném vagónu.

Deník OnlineNytt informoval o opravdu netradičním bydlení, které si vybrala jedna žena z Nového Zélandu. Její pozemek se nachází na pobřeží, v blízkosti pláže a místo domu jí k bydlení slouží starý vlakový vagón. Ve videu níže se můžete podívat, co se dá vykouzlit ze starého harampádí. Milovníci charakteru a historie si v této proměně přijdou na své.

Vagóny si prý našly ji

Reportér z kanálu LivingBigInATinyHouse se Mandy zeptal, jak ji napadlo žít ve starých vlakových vagónech? Ona však řekla, že sama neví. Vagóny si jednoduše našly ji. Nebylo to, co by hledala. Původně se jen ohlížela po pozemku na pobřeží, v blízkosti pláže. Na pozemku, který se jí skutečně zalíbil, už totiž tyto vagóny stály. Jejich původní stav se však značně lišil od toho, jak vypadají dnes.

 

 

Její manžel je renovoval několik let, než získaly tuto úžasnou podobu, a vy se na ně můžete podívat ve videu níže. Rekonstrukce dala těmto vagónům skutečně jedinečný charakter. Mandy si tak může být jistá, že nikdo nežije v podobném domě. Rozhodně se však snažili neschovávat historii, kterou tyto vysloužilé vagóny mají za sebou. Je tu tak řada dobových prvků, jež pouze očistili, zrenovovali a nechali je vyniknout.

I v interiéru se snažili zachovat původní prvky

Z pozemku, který vybrali, jsou navíc úžasné výhledy do okolní krajiny, které si může Mandy vychutnávat i při koupeli na terase. Asi nikoho nepřekvapí, že tu nestojí žádná moderní sprcha, ale zrenovovaná stará vana. Vnitřek obytného vagónu dýchá útulností a láká k příjemnému lenošení. Celý interiér je tak obložen původním dřevem. To jen lehce zbrousili, protože se snažili zachovat původní značky a stará vyražená čísla. Posedět tu můžete v masivní kožené sedačce a pro chladné večery jsou tu připravená nádherná dobová litinová kamna.

Lidé, kteří milují starý styl, musí být z tohoto prostoru opravdu nadšení. Půdorys vagónu pak majitelé využili na maximum. Na obývací část navazuje kuchyně z masivního dřeva, na druhé straně vagónu je pak ložnice a před ní se nachází velký šatník. Koupelna a WC jsou kvůli úspoře místa mimo samotný vagón. Na SvětěKreativity se můžete podívat na další úžasné bydlení, které si žena postavila vlastníma rukama.

Související Příspěvky