K nalezení hada skrytého v banánech budete potřebovat brýle a IQ minimálně nad 135

Tento úkol zaručeně procvičí váš postřeh a rozlišovací schopnosti. Jen ti nejlepší jej zvládnou vyřešit v časovém limitu. Zapněte stopky a pojďme na to.

Nejrůznější hádanky, kde je zapotřebí hledat skryté předměty nebo rozdíly, přispívají ke zlepšování vašich rozlišovacích schopností. Trénujete tak mozek, který vám za vaše úsilí rozhodně poděkuje. Následující hádanku někteří vyřeší raz dva, jiné dost potrápí. Pokud se vejdete do časového limitu 9 vteřin, pak vězte, že patříte k těm nejbystřejším a váš postřeh je opravdu obdivuhodný. Tak co zvládnete to?

Opravdu důmyslná schovka

Podívejte se na obrázek níže. Uvidíte na něm hromadu žlutých banánů. Ovšem jen na první pohled. Když se zadíváte pozorněji, zjistíte, že na obrázku se schovává ještě něco jiného. Ano je to had, který se uvelebil mezi banány a vaším úkolem je ho najít. Ovšem pozor, pokud chcete být mezi nejlepšími, musíte to zvládnout do devíti vteřin. A to pro někoho nemusí být vůbec jednoduché.

Has v banánech řešení

 

Už jste hada objevili? Pokud ano, pak gratulujeme. Pokud stále hledáte, určitě se ještě nevzdávejte. Na splnění tohoto úkolu je potřeba mít především dobré rozlišovací schopnosti. Celý obraz ve žluté barvě totiž může být pro mozek matoucí a není tak snadné rozlišit jednotlivé detaily a tvary. I tím, že se nevzdáte, posílíte vaši vůli a procvičíte si trpělivost. Tak zkuste ještě chvíli hledat.

Pro někoho jednoduché, jiný se potrápil

Pokud už to opravdu chcete vzdát, podívejte se na obrázek níže, který vám odkryje řešení. Had se opravdu důmyslně schoval. A tak pro vás nemuselo být jednoduché jej rozpoznat. Když však víte, kde je, už se to nezdá tak těžké, že? Pokud se vám opravdu nedařilo, možná byste měli uvažovat o pravidelném luštění podobných hádanek. Uvidíte, že brzy se vaše schopnosti zlepší a vy budete mít ze svého pokroku radost.

had v banánech zadání
Fotografie: Fresherslive

Ale nejen to. Vaše úsilí se odrazí i v každodenním životě, kdy se projeví zlepšení kognitivní funkce na vašem postřehu i lepší paměti. Stačí si jen vybrat z velkého množství nejrůznějších hádanek a trénovat především ty, které vám příliš nejdou. Obzvlášť mozek, který už pomalu začíná stárnout, potřebuje občas procvičit jako každý jiný sval těla. Uvařte si proto čaj nebo kávu, pohodlně se usaďte a pusťte se do dalších úkolů, které tu na vás čekají.

Související Příspěvky