Jeden z mála hudebníků, kteří slávou přesáhli Česko a Slovensko, zemřel ve věku 71 let

Populární slovenská kapela Zenit už si společně nezahraje. V krátké době odešli do uměleckého nebe dva její členové. Oblíbený baskytarista měl 71 let.

Kapelu proslavily hity jako Pigi čaj, Miluji nebo Když tě holka nepustí. Populární slovenská kapela Zenit si však našla své fanoušky i u nás. V roce 2015 se po dlouhé odmlce kapela opět začala scházet na jednom pódiu. V říjnu letošního roku však zemřel zpěvák kapely Vladimír Klčo. Teď rodina oznámila úmrtí dalšího člena kapely.

Kapela Zenit byla založena v roce 1977

„S hlubokým zármutkem v srdci oznamujeme všem příbuzným, přátelům a známým, že nás navždy opustil náš milovaný manžel, otec, děda, tchán, bratr a přítel Vladimír Tóth ve věku 71 let,“ citoval vyjádření rodiny slovenský web Regióny. Baskytarista zemřel 28. 1. a poslední rozloučení proběhlo v Patě, v okresu Galanta, kde populární kapela vznikla.

 

 

Její vznik se datuje do roku 1977. Kapela původně hrála na svatbách a regionálních akcích. Později se dostala do širšího povědomí veřejnosti. Hity z konce 80. let jako Pigi čaj, Miluji nebo Když tě holka nepustí už si zpívalo celé Slovensko. Po roce 1990 však přišel postupný zánik skupiny. Zakládající členové se začali opět scházet na pódiu v roce 2015.

Za krátkou dobu je to druhé úmrtí v kapele

Loni v říjnu pak přišla první smutná zpráva, když zemřel zpěvák kapely Zenit Vladimír Klčo. „Ďábel je už v nebi. V muzikantském nebi. Tato poetická přezdívka vznikla, ještě když jsi byl zřejmě puberťák, díky tvému nadání pro chemii používanému v praxi. Dnes tlukot tvého srdce sice ustal, ale legendy žijí věčně. Čest tvojí památce, tati,“ citovala tehdy smuteční oznámení jeho syna CNNPrimaNews.

Nyní odešel i baskytarista kapely Vladimír Tóth. Bylo mu 71 let. Bližší podrobnosti k úmrtí rodina neuvedla. Ve videu níže si můžete připomenout jednu z populárních písní z roku 1988, Keď ťa nechá dievča. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o nedávném úmrtí hitmakera kapel Boney M a Milli Vanilli.

Související Příspěvky