Svůj boj s rakovinou už bohužel prohrál. Až do posledního dne však vyčaroval úsměv na tváři každému, koho potkal

Liam Preece byl 15 letý chlapec, který si svými vtipnými videi na YouTube získal velkou oblibu. Liamovi diagnostikovali osteosarkom, typ rakoviny kostí, v červnu 2020.

Osteosarkom je zhoubný nádor, který patří mezi kostní nádory. Vyskytuje se zejména u mladých lidí a nejčastěji roste v dlouhých kostech v organismu poblíž kolenního kloubu. Maximum výskytu je mezi 10.-20. rokem života.

Je nejčastějším zhoubným nádorem kostí v dětském věku. Chlapci jsou postiženi častěji než dívky. Průměrný věk při stanovení diagnózy je 15 let.

Příčina vzniku nádoru není dodnes objasněna, v některých případech je zaznamenán vyšší výskyt u těch dětí, u kterých se tento nádor objevil u příbuzných. Vědcům se podařilo identifikovat gen, který je zodpovědný za vznik tohoto onemocnění.

Tohle je on.

Maminka chlapce Jodie Conroy oznámila jeho úmrtí v příspěvku na facebooku a uvedla, že jí zemřel v náručí krátce po osmé hodině večer. Pod zprávou jeho maminky byly zanechány stovky komentářů od lidí, kteří ho nazývají „inspirací“ a „neuvěřitelným bojovníkem“. „Liam, byl jsi bojovník a tvůj úsměv nikdy nezapomenu, ani tvůj pozitivní přístup po celou dobu. Posílám obrovské objetí tobě i tvé rodině,“ napsal jeden z fanoušků.

Jiný uvedl, že se na Liama ​​bude vždy vzpomínat jako na šťastného a inspirativního chlapce, který se snažil být pozitivní. I když tento mladý chlapec bojoval se zákeřnou a krutou nemocí, nezapomínal na ostatní, kteří procházejí týmž. Jeden z fanoušků označil Liama ​​za „drzého, vtipného chlapce“, který „každého rozesmál“.

Jeho maminka řekla: „Liam byl velmi milý a šťastný, žádná slova nedokážou popsat, jak jsem hrdá na to, že jsem jeho máma.“

Liam si založil vlastní kanál na YouTube, který nazval Jmenuji se Liam, aby se otevřeně a upřímně podělil o svou cestu. Jeho optimistický styl a upřímná videa mu vynesly více než 11 000 odběratelů a také uznání dalších youtuberů. Chlapec řekl, že svůj kanál založil, aby pomohl ostatním.

Liam Conroy byl vášnivým fanouškem fotbalového týmu Manchester United a dříve, když byl v nemocnici, dostal dokonce podepsané tričko od hvězdného fotbalisty Marcuse Rashforda. Odpočívej v klidu andílek.

Pokud se Vám článek líbil nebo jste se dozvěděli něco nového – sdílejte jej, nebo podpořte Like-em. Čím více sdílení, tím větší motivace pro nás, psát dobré zprávy každý den.

Napište nám komentář! Vaše názory jsou vítány!

Související Příspěvky