Matka 2 dětí do nemocnice přišla s horečkou. Probudila se s amputovanýma rukama i nohama

Žena byla do nemocnice přijata zkraje prosince kvůli nelepšící se horečce. Po vyšetření nabralo všechno rychlý spád.

Ani čtyřnásobná amputace jí nevzala chuť do života. Žena z USA, neochvějná ve své víře, se poprala se sepsí a z boje vyšla vítězně. Přestože ji to stálo nemálo, snaží se vrátit zpět do života, podstupuje rehabilitace a dojíždí do kostela.

Obyčejná horečka, která se zvrtla

Rodinný život Cindy Mullin, matky dvou synů, se převrátil vzhůru nohama kvůli vysokým horečkám, které neustupovaly. Situace eskalovala tak, že musela být Cindy na začátku prosince hospitalizovaná. Záhadný původ teplot odhalilo až vyšetření CT. Cindy měla v ledvinách kamínek, kolem kterého byla infekce. Ta vedla k tomu, že Cindy dostala sepsi.

 

 

Sepse neboli otrava krve, jak uvádí web UVN, představuje nejčastější příčinu smrti na JIP. Jen ve Spojených státech ji každý rok dostane asi 900 000 pacientů, z nich vysoké procento ji nepřežije. V USA je sepse na desáté příčce nejčastějších příčin smrti. Dalo by se tedy říct, že Cindy měla do jisté míry štěstí. Poté, co jí začaly selhávat plíce, posléze játra a ledviny, jí byla provedena fasciotomie. Ta ale nezabrala, a tak bylo potřeba udělat radikální rozhodnutí.

Amputace všech končetin

Cindy se na rukou i nohou začaly dělat puchýře, a tak lékaři rozhodli, že Cindina šance na přežití spočívá ve čtyřnásobné amputaci. Ruce jí oddělili v loktech, nohy v kolenou. Po operaci byla delší dobu v kómatu a usilovně bojovala o svůj život. A svůj boj vyhrála. Jak uvádí web Telex, amputace vzala jako přirozenou věc, nehněvala se kvůli nim, a naopak se radovala, že je i nadále naživu.

Cindy byla už dříve silně věřící a její víra jí pomohla v překonání celé situace. S vervou se pustila do rehabilitace a už krátce poté, co byla propuštěná do domácího léčení, začala dojíždět do kostela. Nicméně její příběh má ještě finanční dohru. Zdravotnický systém, který je v USA, naúčtoval ženě za léčbu neuvěřitelnou částku ve výši téměř 7 milionů korun. Rodina se snaží zajistit finance i veřejnou sbírkou. Nemocnice jsou často dějištěm silných příběhů, na SvětěKreativity jsme nedávno například psali o umírajícím muži, který se rozhodl darovat své orgány.

Související Příspěvky