Tomuto muži před 20 lety amputovaly ruce. Dnes díky dárci a lékařům může obejmout svou dceru a vnučku

Felixovi Gretarssonovi amputovaly obě ruce. Dárce se tehdy nenašel, a tak se muž musel smířit s tím, že je bez končetin. O více než 20 let později však jeden telefonát změnil život muže.

V roce 1998 ve věku 25 let zasáhla muže z Islandu, Felixe, elektřina. Po této nehodě mu amputovaly obě ruce. Felixův život se obrátil naruby.

Tohle se stalo.

Přestože určitě nebylo snadné vyrovnat se se změněnou situací, Felix byl rád, že ho přátelé a blízcí velmi podporovali. Amputace rukou nebyla jediným problémem, který na muže tlačil. Potřeboval také transplantaci jater. V roce 2001 podstoupil léčbu a transplantovali mu játra, ale transplantace nebyla úspěšná. V zimě téhož roku podstoupil další transplantaci jater.

V roce 2015 v nemocnici potkal svou manželku Sylvii. Během léčby Felixe velmi podporovala.

Po dalších měsících se našel dárce, který Felixovi daroval ruce. Felix řekl, že zpočátku opravdu nebylo snadné si na to zvyknout, zpočátku byla dokonce i barva pokožky velmi odlišná. Muž si však po chvíli zvykl a dokázal hýbat rameny, lokty a pravým zápěstím. Felix se postupně mohl vrátit do normálního života.

Dárce rukou začal hledat v roce 2013 a důvodem, proč se nevzdal, byla jeho matka. „Nevzdal jsem se, protože mě vychovala velmi silná žena,“ řekl. Po 23 letech mohl konečně obejmout svou milovanou dceru a vnučku.

„Jsem rád, že teď můžu obejmout svou dceru a vnučku, které jsou se mnou celý život.“

Související Příspěvky