Fotografie dívky umírající od žízně jak pije vodu z louže už obletěla celý svět. Tohle se nedá ignorovat

Fotografie holčičky pijícího vodu z louže už obletěla celý svět. Toto nemůžeme jen tak ignorovat!

Na některé věci v tomto světě se těžko dívá a ještě hůře se poslouchají. Trpící dítě je nepochybně jednou ze situací, která pohne se srdcem většiny z nás.

Tohle se stalo.

Z tohoto důvodu se nedávno stala virální fotografie – byla zachycena v Argentině a zobrazuje holčičku umírající od žízně, jak pije vodu z louže.

Fotografie byla zachycena 14. prosince v hlavním městě provincie Misiones, v den, kdy zde teplota dosáhla 38 °C.

Na obrázku můžeme vidět malou guaranskou holčičku (domorodá komunita v regionu Misiones), bezbrannou a umírající horkem, jak pije stojatou vodu z louže, aby uhasila svou žízeň.

Byl to novinář jménem Migue Rios, který pořídil fotografii a odsoudil znepokojivou situaci, ve které žije komunita Guarani v Argentině.

V popisu dodal: „I když se v zemi plýtvá, tato dívka z Guarany pije vodu z louže. Jak společnost děláme někde chybu, že?“

Velice rychle byla fotografie sdílená a stala se virální. Někteří uživatelé internetu jsou pobouřeni, že fotograf dívce nepomohl. Ale níže napsal:

„Chci objasnit, že dívce jsem pak pomohl. Fotografii jsem se rozhodl dát na svůj Facebook, aby si jednou provždy všichni uvědomili realitu, ve které žijeme.“

,,Myslím si, že nejlepší způsob protestu je dát se slyšet, protože jejich jediným zájmem je okrádání nás. Přestaňme si lhát a podporovat je!“, končí novinář.

Situace, ve které žije domorodá komunita, je žalostná, zejména pro národ, který má dostatek přírodních zdrojů pro rozvoj své úspěšné ekonomiky.

Co si o tom myslíte? Napište nám komentář!

Sdílejte tento příspěvek s přáteli!

Související Příspěvky