Otec se snažil zachránit svou dceru vlastním životem. Byli pohřbeni ve stejné rakvi. Tohle se stalo

12. srpna 2021 se stalo něco, co se navždy zapíše do anglické historie. Byl to den nechvalně známé střelby v Plymouthu. Takové události jsou ve Spojeném království velmi vzácné.

Tohle se stalo.

Na střelné zbraně je totiž třeba povolení, které vydávají orgány činné v trestním řízení. Žadatel musí prokázat, že držení střelné zbraně je oprávněné a musí mít certifikovaný kontejner, ve kterém může být střelná zbraň bezpečně uložena.

12. srpna 2021 v 18:11 obdržela policie hlášení o střelbě na obytné ulici v Plymouthu v Devonu. 22letý Jake Davison byl zastřelen po hádce se svou 51letou matkou. Přešel po ulici a zastřelil 66letou ženu. Nakonec zabil celkem 4 lidi a dva zranil. Ti, kdo ho viděli, tvrdili, že Davison hlídkoval jako voják s prázdným výrazem ve tváři.

Policie dorazila na místo 6 minut po zavolání o pomoc. Našla těla čtyř obětí a pachatele, který se před příchodem policie zabil. Davison měl v minulosti psychické problémy. Měl problémy s hněvem a opakovaně napadl jiné, ale v té době proti němu nebylo vzneseno žádné obvinění. Většinu života měl problematický. Pracoval jako jeřábník ve městě.

K incidentům došlo 22 dní poté, co se pachatel na internetu pochlubil, že Spojené království má více zbraní, než potřebuje. Muž byl legálně držitelem střelné zbraně od roku 2018. Měl řidičský průkaz. Mezi oběťmi byli Lee Martyn a malá Sophie. Vraceli se domů, když narazili na Davisona, který je zabil. Otec se snažil chránit své dítě vlastním tělem, ale všechno bylo marné.

Holčička byla jeho adoptované dítě. Byla krásná a plná života. Byla adoptována asi dva týdny před útokem.

Otec a dcera byli pohřbeni ve společné rakvi.

Související Příspěvky