Jiřímu Krampolovi končí život, na který byl zvyklý : Zradilo ho zdraví, potřebuje nepřetržitou péči

Ve svých 85 letech se Jiří Krampol, známý český herec a dabér, potýká s vážnými zdravotními problémy, které ho donutily opět vyhledat hospitalizaci. Po několika měsících se tak ocitl na jednotce intenzivní péče v pražské Nemocnici Na Františku.

Jeho stav je natolik vážný, že potřebuje nepřetržitou lékařskou péči, což znamená zásadní obrat v životě, na který byl doposud zvyklý. Krampol, jenž se narodil 11. července 1938, je veřejnosti dobře známý díky svým rolím ve filmech a televizních seriálech, stejně jako pro svůj charakteristický hlas, který poskytl mnoha postavám v dabingu. V poslední době však bojuje s chronickými problémy s průduškami, které ho trápí již od dětství.

Jeho zdravotní stav se zhoršil, což vedlo k opakovaným hospitalizacím. V červnu tohoto roku byl například přijat na JIP po akutních problémech s dýcháním, kdy musel být napojen na infuze. Jeho manažer, fotograf Miloš Schmiedberger, pro média uvedl, že Krampol stále doufá v návrat domů a snaží se udržet optimistický postoj. I přes doporučení kardiologa Rudolfa Špačka k více odpočinku, Krampol stále cítí potřebu být mezi lidmi a nevyhýbá se práci, což dokazuje jeho energie a touha žít naplno i v pokročilém věku.

Krampolův přístup k životu a práci je obdivuhodný. V rozhovoru v minulosti uvedl, že mu vadí negativní spekulace v bulváru, které ho často líčí jako člověka na pokraji smrti. Dokonce když využil vozík na letišti kvůli dlouhým vzdálenostem, bulvár z toho udělal senzaci a líčil ho jako těžce nemocného.

Krampol ale zdůrazňuje, že nechce trávit večery pasivně u televize s pivem, ale chce být aktivní a žít plnohodnotný život. Přestože se Jiří Krampol snaží žít normálně, jeho současný zdravotní stav je připomínkou, že i nejsilnější duch musí někdy čelit omezením, která s sebou přináší zdraví. Nyní, když potřebuje nepřetržitou péči, bude muset herec přizpůsobit svůj život novým okolnostem. Jeho odhodlání a touha po nezávislosti jsou však inspirací pro mnohé a ukazují, že i v náročných situacích lze hledat pozitiva a pokračovat vpřed.

Související Příspěvky