Masovým vrahem je 24letý student univerzity. Že chce zabíjet, psal na Telegramu

Praha zažila ve středu 21. prosince 2023 děsivý okamžik, když 24letý student Filozofické fakulty Univerzity Karlovy otevřel palbu na ničím netušící lidi na náměstí Jana Palacha.

Při útoku ze**elo minimálně 15 osob, další desítky jsou zraněné. Vše začalo ve čtvrtém patře univerzitní budovy, kde se student měl účastnit přednášky. Podle svědectví se mladý muž přesunul na venkovní ochoz a zde začal střílet na kolemjdoucí směrem k Mánesovu mostu. Tra**dii přihlíželi zmatení a vyděšení lidé, kteří byli nuceni hledat úkryt před nečekaným násilím.

Policie, která byla na místo činu rychle povolána, informovala, že útočníkem byl student z Kladenska, který již dříve na sociální síti Telegram psal o svých sebev***edných úmyslech. Jeho motivy zůstávají předmětem vyšetřování, ale podle informací policejního ředitele Martina Vondráška bylo v jeho domovské obci Hostoun nalezeno tělo jeho otce. Zásahová jednotka na místo dorazila do 12 minut od prvního hlášení a útočníka zneškodnila. Policie potvrdila, že střelec byl nalezen m*tev na ochozu fakulty.

Budova byla evakuována a na místo byly povolány záchranné složky, které poskytovaly první pomoc zraněným. Celá situace způsobila v centru Prahy chaos a paniku. Mnoho svědků popisovalo výjevy hrůzy a bezmocnosti, které při útoku zažili. Tento čin připomíná, že bezpečnost veřejných prostor je křehká a že je třeba neustále pracovat na prevenci podobných tra**dií. V současné době jsou k dispozici krizové týmy a psychologická podpora pro ty, kteří byli útokem zasaženi. Univerzita a město se snaží poskytnout veškerou potřebnou pomoc a podporu obětem a jejich rodinám. Tento článek přináší nejnovější informace o trag**kém útoku, který otřásl Prahou a celou Českou republikou. Vyšetřování pokračuje a veřejnost čeká na další informace, které by mohly osvětlit pozadí a příčiny tohoto šokujícího činu.

Policie ve čtvrtek odpoledne vyhlásila pátrání po Davidu Kozákovi, které spojovala s případem násilného úmrtí v obci na Kladensku. Následně vyšlo najevo, že hledaný muž je střelcem, který později odpoledne zabil 15 lidí a minimálně 24 dalších zranil na pražské filozofické fakultě. Student je po s*rti.9

Související Příspěvky