Josef Laufer (84) po čtyřech letech v umělém spánku: Už ho netrapte, prosí dcera zpěváka

Josef Laufer, česká hudební a divadelní legenda, se již čtyři roky nachází v umělém spánku, ze kterého se, navzdory nadějím a pokusům lékařů, neprobouzí.

Jeho stav je komplikovaný poškozením mozku, a přestože situace vypadá být velmi vážná, jeho dcera stále doufá v zázrak. Josef Laufer, známý svým charizmatem a uměleckým talentem, který bavil generace svými písněmi a výkony na divadelních prknech, se ocitl v této tra**cké situaci po banální operaci srdce.

Narkóza, ze které se měl probudit, se pro něj stala nečekaně dlouhým a nekonečným spánkem. Dcera Ester Lauferová se nesmířila s lékařskými prognózami a věří, že její otec je stále silný a že se jednoho dne probudí. Její naděje je pro mnohé inspirací, ale zároveň i připomínkou, jak křehké může být lidské zdraví a jak nečekaně se mohou obrátit osudy i těch největších osobností.„Mluvím se s ním a mluvím mu o všem, co se děje. Hodně mu také čtu a přes sluchátka mu pouštím i povzbuzující vzkazy a písně jeho přátel, kolegů z divadla, i vyznání fanoušků. Cítím, že otec všechno vnímá, ale bohužel stále nereaguje,“ vyjádřila se pro česká média. Ve vážném stavu mu dokonce nechala píchnout vakcínu proti covidu.

Zázrak nepřichází

„Nikdy se nevzdám naděje. Nikdo na světě nemůže říci, že se to ještě nemůže zlepšit. Pokud to nevzdá on, budu za něj bojovat já s lékaři,” prohlašuje rezolutně.Producent Oldřich Lichtenberg, který s Lauferem dlouhodobě spolupracoval, vyjádřil veřejně podporu dceři a zdůraznil, že je nutné věřit v Lauferovu sílu a touhu po životě. Zmínil také plánovaný muzikál „Ostrov pokladů“, na kterém Laufer pracoval před svým onemocněním. Premiéra měla být původně v září, ale byla odložena s vírou, že se Josef Laufer probudí a bude moci být její součástí. Odborníci na zázrak moc nevěří a tvrdí, že i kdyby se Laufer probral, jeho mozkové funkce budou už navždy poškozeny.

Podle jejich vyjádření se jen při mizivém procentu pacientů občas podaří obnovit i po tak dlouhém období určité komunikační schopnosti, ale už nikdy nebudou moci žít život bez omezení. Příběh Josefa Laufera je smutným připomenutím, že i životní osudy hvězd jsou někdy poznamenány tragédií. Zatímco jeho rodina a přátelé doufají v uzdravení, veřejnost sleduje situaci s úctou k jeho příspěvku české kultuře a s přáním alespoň malého zázraku.

Související Příspěvky