Od kulek stříkala voda z Vltavy, pak mě trefil na mostě. Cizinec popsal chvíle hrůzy u fakulty

Střelba v srdci Prahy, která se odehrála na Mánesově mostě, vzbudila nejen pozornost českých, ale i mezinárodních médií. Pan Vendel, turista z Nizozemska, se stal jedním z nešťastných náhodných obětí, když byl postřelen během procházky s rodinou po historickém mostě.

Vendelova rodina, stejně jako mnoho dalších lidí v té době na mostě, nejprve nechápala, co se děje. Pohled na vodu stříkající z Vltavy byl na první pohled neškodný a téměř malebný, až do okamžiku, kdy se ukázalo, že to nejsou kapky vody, ale kulky, které do řeky dopadají.

Návštěvníci mostu se stali nechtěnými svědky děsivého útoku, který otřásl celou českou metropolí. Když Vendela zasáhla kulka do nohy, rychlý zásah přítomných a profesionální práce zdravotníků mu zachránily život.

I přes hrůzu a bolest, kterou zažil, vynikla jeho pozitivní povaha a vděčnost za pomoc, kterou obdržel.Po několika týdnech v umělém spánku a operaci se Vendel chystá na další léčbu a rehabilitaci.

Střelba na filozofické fakultě, která si vyžádala životy 14 lidí, připomíná, že tragédie mohou nastat kdykoli a kdekoli, a často jsou to právě nevinní, kdo trpí jejich následky. Zároveň je to příležitost k přemýšlení o bezpečnosti ve veřejných prostorech a o tom, jak společnost reaguje na násilné činy.

Nyní, když se Vendel připravuje na návrat do Singapuru, kde žije, jeho příběh zůstává připomínkou odvahy, síly a lidské solidarity v obličeji náhlého násilí. Jeho zotavování bude dlouhý proces, ale podpora, kterou dostal od okolí a lékařů, je důkazem, že i v nejtemnějších chvílích může svítit světlo naděje.

 

 

Související Příspěvky