VELKÉ NEŠTĚSTÍ NA DÁLNICI : Převrátil se autobus plný dětí! Nehoda si vyžádala oběti

Řidič a 15letá dívka zemřeli v pátek při nehodě školního autobusu v Anglii. Autobus se převrátil na dálnici u města Liverpool na severozápadě Anglie.

Patnáctiletá dívka se jmenovala Jessica Bakerová, informuje web Sky News. Zesnulý řidič Stephen Shrimpton měl podle webu Daily Mail mít za jízdy zdravotní problémy.

TASR o tom informovala na základě zpráv Associated Press a britského listu The Guardian. Další dva studenti byli s vážnými zraněními převezeni do dětské nemocnice Alder Hey v Liverpoolu. Krajské záchranné služby uvedly, že několik dalších lidí s lehkými zraněními bylo převezeno do okolních nemocnic. Z 50 ošetřených dětí bylo 11 převezeno do nemocnice k dalšímu testování.

Policie identifikovala dvě oběti havárie autobusu na M53 u Liverpoolu na severozápadě Anglie v pátek ráno. Podle Sky News se 15letá dívka jmenuje Jessica Baker. Podle webu Daily Mail měl zesnulý řidič Stephen Shrimpton při řízení zdravotní problémy.

Shrimptonova švagrová spustila kampaň GoFundMe, aby pomohla zaplatit jeho pohřeb. Stránka zaměřená na získávání finančních prostředků uvedla: „Otec dvou dětí zemřel při autonehodě na M53 ráno 29. září, když se u něj objevil zdravotní stav, když vezl své žáky do školy.“ Některé děti byly po nehodě v šoku. „Bylo to velmi děsivé, myslela jsem, že umřu,“ řekla záchranářům na místě jedna z dívek. „V autobuse byl chaos. Děti byly v šoku. Trvalo by jim dlouho, než by zapomněly, co viděly,“ popsal. Policejní ředitelka Merseyside Emily Spurrier řekla: „Chtěla bych vyjádřit svou nejhlubší soustrast rodinám a přátelům dvou tragických obětí a všem, kterých se tento incident dotkl. Velmi tragický incident, který se stal na rušné dálnici během doprav

Související Příspěvky