Česku hrozí katastrofa velkých rozměrů. Dávejte si v noci velký pozor !

Velmi silné bouře se ve středu odpoledne, večer i v noci na čtvrtek mohou objevit v jihovýchodní polovině Česka. Před přívalovými srážkami, kroupy a nárazy větru ve středu varoval Český hydrometeorologický ústav (CHMÚ), informuje zpravodajka TASR v Praze.

Bouře se budou tvořit v souvislosti se zvlněnou studenou frontou, která přes území Česka postupuje od západu. „V silných bouřkách se ojediněle vyskytnou přívalové srážky s úhrny 30 až 40 mm a zejména večer a v noci na Moravě, kde mohou bouře procházet i opakovaně přes jedno místo, i výše,“ uvedli meteorologové .

Později odpoledne se podle nich mohou vyskytnout kroupy ve velikosti do dvou centimetrů a nárazy větru kolem 70 km/h. Nad ránem by se situace měla uklidnit.

U přívalových srážek lze očekávat zaplavení podchodů, podjezdů či sklepů. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. „Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazy padajícími a poletujícími předměty,“ upozornili meteorologové. Při řízení doporučují snížit rychlost.

Varování ČHMU je platné od středečního odpoledne do čtvrtečních časných ranních hodin v celém Jihomoravském, Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji a také v části Vysočiny, Pardubického a Jihočeského kraje.

Související Příspěvky