Arogantní a drzí turisté se koupali v plese v Tatrách. Za tyto fotky by se měli stydět !

Je pro lidi opravdu těžké dodržovat jednoduchá pravidla? Hrubost či arogance některých „turistů“ je prostě dechberoucí.

Zatímco základy toho, jak se ve volné přírodě chovat, čeho se vyvarovat a jak se chovat, abychom ji nerušili, není žádná věda, některým lidem to jednoznačně dělá problémy. Nezastaví je ani pokuty.

Jednoduché úplně pravidlo – v tatranských plesech se nekoupe! Pro některé lidi jde však očividně o nesplnitelný úkol. Správa Tatranského národního parku musela opět upozornit na porušení jednoho ze základních pravidel pobytu v našich velehorách. Turisté bez respektu se totiž opět rozhodli osvěžit během výletu v jednom z našich ples.

„Žádáme každého návštěvníka TANAP-u, aby prosím respektoval pravidla a nehledal osvěžení v tatranských plesách. Jsou totiž domovem živočišných druhů, pro které mohou mít i malé změny stanoviště fatální následky, jejich okrajová část je citlivá na sešlapávání a navíc opalovací krémy a deodoranty otužilců mohou do vody uvolňovat různé chemické substance,“ přízvukuje TANAP .

Jen před několika dny kolovaly na sociálních sítích záběry, na kterých byli zachyceni turisté koupající se v tatranských plesech. Nejenže způsobily pohoršení, ale ze všech stran se znovu opakovalo, že takové jednání je zakázáno. Zdá se však, že ani to nepomohlo a neodradilo turisty od vod Batizovského či Velického plesa. Ti se v plesech rozhodli osvěžit koncem týdne. Každý z nich za to vyfasoval pokutu ve výši 50 eur. „Jsme dennodenně v terénu, ale nemůžeme být všude. Spoléháme se i na zodpovědnost každého návštěvníka TANAP-u bohužel ne u každého funguje samoregulace,“ dodali.

Související Příspěvky