Obrovský skandál na Ukrajině: Vojáci místo boje stavěli svému nadřízenému dům celý rok

Zástupce velitele praporu v ukrajinském městě Oděsa byl obviněn z trestného činu zneužití pravomoci a překročení úředních pravomocí. Nařídil vojákům, aby mu místo boje postavili dvoupatrový dům s točitým schodištěm.

Vojákům vyplácel stejný plat, jaký dostávali za vojenskou službu, uvádí oficiální webová stránka ukrajinského Státního úřadu pro vyšetřování. Podle dostupných informací se kuriózní případ stal loni v srpnu. Zástupce velitele vojenské jednotky dal svým vojákům rozkaz, aby mu postavili dvoupatrový dům s točitým schodištěm poblíž města Oděsa, místo toho, aby bojovali a bránili vlast.

Každý měsíc tak přicházel plat ze státní kasty vojákům, stejně jako ostatním vojákům v boji. Vyšetřovatelé zjistili, že škoda přesáhla dva miliony hřiven, téměř 50 000 eur. Státní úřad pro vyšetřování nezveřejnil jméno velitele, ale údajně vyslechl obvinění z pochybení a pochybení u soudu. Veliteli hrozí trest odnětí svobody na 12 let. Zpráva však neuvádí, zda byli za tento přestupek potrestáni i „stavitelé“.

Související Příspěvky