Nemáte doma toto skleněné nádobí po babičce? Pokud ano, tak jste vyhráli JACKPOT! Spočítejte si, kolik stojí to vaše

Lidé se často setkávají se situacemi, kdy vlastní něco cenného a nevědí o tom. Pokud máte doma toto nádobí, je pravděpodobné, že to není jen obyčejné nádobí.

Mnoho lidí se dostalo do situace, kdy šli do zastavárny s něčím, co považovali za hodnotné, ale zaměstnanec zastavárny poté uvedl svého klienta v omyl a řekl jim skutečnou hodnotu věci. Nejen šperky, ale i běžné nádobí může být v dnešní době velmi cenné. Tato nádobí ve skutečnosti nejsou tak běžná, jak se zdá. Pokud se například jedná o sadu skla, může mít mnohem větší cenu, než si někteří lidé myslí.

Cenné nádobí snadno poznáte
Toto vysoce cenné nádobí je často okamžitě rozpoznatelné. Lze tedy alespoň identifikovat části, které pravděpodobně budou mít větší hodnotu. Jedná se o skleněné kusy a sady příborů s různými křišťálovými vzory. Také se má jednat o sady příborů vyráběné v Polsku v 70. a 80. letech.

Ceny nádobí rostou
Toto oblíbené nádobí se v současnosti těší uznání. Mnozí věří, že hlavním důvodem nárůstu hodnoty je obnovení popularity tohoto nádobí, které se stále vyrábí v Polské lidové republice. Tento druh bytových doplňků je však původně hodnotný, ale jak je stále populárnější, roste i cena jediného kusu.

Zkuste odhalit padělky
Stejně jako u mnoha jiných cenností, i z nich byly vyrobeny různé padělky. Přesto je originál u tohoto pokrmu snadno rozpoznatelný. Jednotlivé nádobí by měla být ve srovnání s normálním nádobí poměrně těžké. Nejvíce vypovídající je, když na parabolu posvítíte baterkou. Když na keramiku posvítíte světlem, křišťálový vzor by vám měl dát duhu na keramice. Pokud ne, může se jednat o neoriginální dílo.

Nádobí prodávané v aukci
Polské nádobí k nezaplacení s motivy křišťálu, jakoby z křišťálu, najdete na různých aukčních portálech. Na těchto stránkách se nejčastěji prodávají tyto cennosti. Určitý vliv na vzestup hodnoty jednotlivých děl mají i aukce. Nezbývá tedy než popřemýšlet, zda se někde nepovalují podobné keramické střepy. Možná ve svém domě najdete něco velmi cenného.

Související Příspěvky