20letý mladík se stal HRDINOU : vběhl do hořícího domu, aby zachránil tři děti

20letý Derrick Byrd z Aberdeenu ve státě Washington neváhal ani vteřinu, když ve druhém patře hořícího domu zůstaly uvězněné tři děti jeho sestry.

Rodina byla ve druhém patře, když celé patro náhle pohltily plameny. Derrick okamžitě začal spolupracovat se svou sestrou Kaylou na záchraně jejích tří dětí. Píše to web Inspire More .

Kayla otevřela okno ložnice, když Derrick seskočil dolů do zahrady. Tam přivítal děti, které jeho sestra shodila ze střechy. Nejprve shodila šestiletého Juniora a poté i malé miminko. Derrick je přijal oba.

Ztratil rovnováhu
Pak ale sestra ztratila rovnováhu a spadla ze střechy. Opět na střeše byl osm let starý Mercedes. Holčička zpanikařila a ztuhla. Neodvážila se skočit. Místo toho začala kráčet pozpátku k hořícímu domu a křičela na Derricka, aby jí pomohl.

Pak zakopla a propadla oknem do hořícího domu. Derrick bez rozmýšlení vběhl do domu.

„Zavolala moje jméno,“ řekl Derrick poté.

„Takže jsem ji tam nenechal jen tak sedět.“ Nemohl jsem nechat svou neteř zemřít,“ pokračoval.

Derrick vyběhl po schodech přes plameny do druhého patra.

„Cítil jsem, že mě pálí. Popadl jsem ji, svlékl jsem si košili a omotal jsem jí ji kolem obličeje, aby nevdechovala kouř. A pak jsem ji vynesl, jak nejrychleji jsem mohl,“ říká Derrick.

Derrick utrpěl popáleniny druhého a třetího stupně na obličeji, zádech a obou pažích. Jak jemu, tak všem třem dětem se dnes daří dobře.

Nikdy bych je nenechal zemřít

Derrick byl později oslavován jako skutečný hrdina. Sám ale říká, že není žádný hrdina a že by udělal úplně to samé znovu.

„Nemůžu říct, že jsem hrdina.“ Za svou neteř a synovce musím jen říct, že jsem neměl v úmyslu je nechat zemřít,“ říká.

Související Příspěvky