Obrovská tragédie na dovolené v Chorvatsku: Zemřela 5letá holčička z Česka, rodiče ji oživovali hodinu

Jen pětiletá holčička se z dovolené s rodiči domů nikdy nevrátí. Příčina náhlého úmrtí je podle chorvatských úřadů zatím neznámá, vše by měla objasnit pitva.

Podezření z násilné smrti a trestného činu bylo místními úřady předběžně vyloučeno. Podle neoficiálních informací však rodiče jen den před tragickou událostí navštívili místní pohotovost.

V chorvatském Medulinu zemřela pětiletá holčička z České republiky. Již v 6:05 ráno dostala místní istrijská policie hlášení o potřebě okamžité lékařské pomoci, informuje chorvatský portál Sata 24

„Policie přijala oznámení, že pětiletá holčička z České republiky potřebuje lékařskou pomoc. Do Medulinu přijela s rodinou na letní dovolenou. Nebylo jí dobře a byla přivolána záchranka. Dítě už bohužel nebylo možné zachránit,“ řekla Suzana Sokoč z istrijské policie.

Podle neoficiálních informací si měla holčička stěžovat na silné bolesti břicha. Od přivolání záchranné služby v 5:54 do jejího příchodu 6:07 se rodiče snažili udělat všechno proto, aby své dítě zachránili. Záchranné složky nezletilou oživovaly celou hodinu – neúspěšně.

S oživováním pokračovaly i při převozu sanitkou do nemocnice, životní funkce však obnovit nedokázaly. Tělo pětileté Češky bylo převezeno na patologické oddělení v Pule, kde podstoupí pitvu, potvrdila vedoucí zdravotnictví a sociální péče Istrijské župy Gordana Antić.

Pitva by měla odhalit pravou příčinu náhlé tragédie, policie však již v těchto chvílích vyloučila násilné zabití a spáchání trestného činu. Podle portálu Glas Istre měli rodiče vyhledat lékařskou pomoc kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům holčičky už dříve. Podle informací chorvatského Indexu byla holčička s rodiči ve stejnou noc na místní pohotovosti. Není však známo, co se stalo a proč bylo posláno domů.

Související Příspěvky