Další mimořádná tragédie: V oblíbené turistické destinaci, turecké Antalyi, zemřely dvě Češky

V turecké provincii Antalya zemřely dvě české turistky poté, co je srazil minibus, když chtěli projet cestu. Informovala o tom turecká média. Řidiče autobusu, který jel podle svědků velmi rychle, byl zatčen.

Nehoda se stala v úterý večer v okrese Manavgat, kde Češky bydlely v pětihvězdičkovém hotelu.

Obě ženy mířily na místní bazar. Minibus byl na cestě do města Alanya a jel údajně příliš rychle, což většina lidí na ulici zpozorovala a uskočila. Dvě Česky to ale nestihly. Jedna z nich skončila přímo pod vozidlem, zatímco druhou minibus ještě vláčel několik metrů po silnici.

Na místo tragédie přijely policejní a záchranářské týmy. Těla mrtvých turistek byla převezena do ústavu soudního lékařství ve městě Antalya. Řidič Mehmet Lök skončil ve vazbě s obviněním, že „způsobil smrt více než jedné osobě“.

Podle serveru DHA.com.tr řidič vypověděl, že jeho rychlost byla v momentu nehody „normální“ a že v místě panovala tma, protože nesvítila světla.

Minibus je srazil na průchodu, který podle místních médií nebyl osvětlen ani na něm nefungoval semafor. Přejít přes průchod se chystala skupina turistů, většina z nich stačila před vozidlem uskočit, dvě Češky to ale nestihly. Zemřeli na místě. Řidiče, který ženy srazil, zatkli a příčiny nehody se vyšetřují, uvedla turecká tisková agentura DHA.

Související Příspěvky