Chlapci (5) zrentgenovali břicho: To, co našli v jeho žaludku, jim vyrazilo dech

Dítě za zády svých rodičů spolklo čtyřicet kousků žvýkačky bez cukru, následně si stěžovalo na křeče a průjem.

V důsledku toho musel pouze pětiletý kluk podstoupit operaci. Podle lékařů by měl být tento případ varováním pro všechny rodiče s malými dětmi, aby se předešlo podobným incidentům.

Pětiletý chlapec musel podstoupit operaci poté, co lékaři na rentgenovém vyšetření objevili obrovský shluk žvýkačky v jeho žaludku. Dítě bylo převezeno na pohotovost do nemocnice v Ohiu, kde si stěžovalo na křeče a průjem. Ukázalo se, že den předtím snědlo asi čtyřicet kousků žvýkaček bez cukru. Jeho rodiče o tom neměli ani tušení.

Lékaři odstranili hmotu pomocí kovové trubice, kterou chlapci zavedli do hrdla a použitím kleští, díky kterým obrovskou žvýkačku uchopili a vytáhli. Pacient v důsledku zákroku trpěl bolestmi v krku, kromě toho ale neměl žádné dlouhodobé zdravotní následky.

Spolknutí žvýkačky v zásadě není nebezpečné, protože ji tělo nedokáže strávit. Ve vzácných případech se však může stát nebezpečným, když se spolkne velké množství žvýkačky, protože může způsobit ucpání. Lékaři v této souvislosti vyvracejí tvrzení, že spolknutá žvýkačka zůstane v trávicím traktu ležet celých sedm let.

„Pokud jste spolkli kousek žvýkačky, vyjde z vašeho těla ven asi o čtyřicet hodin později ve stolici. A protože se nedá strávit, vyjde v celku,“ uvedla  dietoložka Beth Czerwonyová.

Přesto upozornila, že pravidelné polykání žvýkaček může být nebezpečné. „Pokud to děláte každý den nebo dokonce vícekrát denně, může to způsobit ucpání střev. Cokoli, co sníte poté, nebude schopno přejít do trávicího traktu, což způsobí zácpu, která vede k bolesti a tlaku.“ 

Související Příspěvky