MIMOŘÁDNĚ Obrovská tragédie, žena skočila s dětmi do propasti Macocha: Na parkovišti zůstalo opuštěné auto a kočárek

Jihomoravská policie vyšetřuje tragickou událost. Žena, matka, se rozhodla ukončit svůj život spolu s jejími dvěma dětmi. Skočili do propasti Macocha, která má hloubku 138,4 metru.

Aktualizováno 16:30 Podle informací žena skočila z vyššího vyhlídkového mostu. Na místě hlídkuje policista a na nedalekém parkovišti zůstalo opuštěné auto s registrační značkou z Moravskoslezského kraje. Tragická událost se stala poblíž chaty Macocha. V tu chvíli tam bylo několik hostů, další pobývali v bufetu. „Co vím, paní tady nechala kočárek a šla s dětmi na můstek. Je to hrozné,“ svěřila se jedna z turistek.

K tragédii došlo dnes, v pátek krátce po obědě. „Krátce před půl jednou jsme dostali oznámení o pádu tří osob do propasti Macocha.  Policie totožnost obětí zná, okolnosti tragédie vyšetřujeme,“ řekl mluvčí policie Pavel Šváb. Informací je vzhledem k citlivosti případu velmi málo.

„Vyslali jsme na místo dva lékařské týmy a vrtulník. Nebylo už komu pomoci,“ uvedla mluvčí záchranky Michaela Bothová.

„Na místo bylo vysláno pět zásahových vozidel, další zásah bude záležet na pokynech policie,“ dodal mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. „Aktuálně je na místě zkrácena i prohlídka jeskyně i plavba po řece. Vše je předmětem policejního vyšetřování,“ upřesnil Pavel Gejdoš ze Správy jeskyní ČR.

Propast macecha je více než 138,5 metrů hluboká a největší propast v České republice a ve střední Evropě. Její horní část je dlouhá 174 metrů a široká 76 metrů. Na okraji propasti jsou dva vyhlídkové mosty. První z nich byl postaven v roce 1882, druhý je z roku 1899 a nachází se 92 metrů nad spodní částí propasti. V minulosti už propast přitáhla několik lidí, kteří zde spáchali sebevraždu.

Související Příspěvky