Víte, jak se děti narozené císařským řezem liší od ostatních? Toto je skutečná pravda

Císařský řez je operace, při které se dítě odstraní z matčina břicha prostřednictvím chirurgického řezu do dělohy.

Narození císařským řezem, lze naplánovat, ale také provést v případě nutnosti. Nejčastěji se tato operace provádí tehdy, existuje-li riziko ohrožení života dítěte či matky.

V některých případech je císařský řez jedinou možností bezpečného porodu.

S takovou formou porodu se pojí i několik mýtů a dohadů, proto jsme se rozhodli, že 5 z nich vybereme a prozradíme, zda se jedná o fakt nebo nesmysl.

  1. Hyperaktivita

Předpokládá se, že při císařském řezu může později u dítěte dojít k nekontrolovatelné aktivitě. Nemusí však zrovna jít o tuto příčinu a důkladnějším nastudováním se dá problému vyhnout.

  1. Problémy s duševním vývojem

Děti narozené císařským zákrokem jsou ihned po narození evidovány u pediatra a neurologa. Nemějte žádné obavy! Toto je standardní postup, který se provádí pouze jako preventivní opatření. V případě, že má dítě opožděný vývoj, příčinou může být několik faktorů najednou a ne jen porod císařským řezem.

3. Častý pláč

Přílišný stres vyvolaný přirozeným porodem aktivuje celou řadu hormonů a posiluje nervový systém dítěte. Děti narozené císařským řezem, které si neprošly tímto zásadním procesem, zažívají určitý druh deprese neurologických a fyziologických funkcí. Různé problémy s nervovým systémem jsou možným rizikovým faktorem. Císařský řez však není žádným ukazatelem, že se to ve skutečnosti stane.

Související Příspěvky