18měsíční dvojčata zemřela tragickou smrtí. Nemocná prababička udělala jednu chybu!

Měli jen 18 měsíců. Loreli a Locklyn Callazzo – dvojčata, která zemřela tragickou smrtí. Děti se utopily v bazénu. Bohužel, k jejich smrti přispěla nemocná prababička, která se o dvojčata starala.

1. Tragický konec péče o děti

Byli šťastní, zdraví a měli jen 18 měsíců. Dramatické události se odehrály v polovině března v Oklahomě a tato nepředstavitelná tragédie otřásla celým státem. Jenny Callazzo, 37, provozuje obchod s lukostřelbou. V ten den musela žena nechat své děti v péči své prababičky.

Bohužel seniorka je nemocná – má Alzheimerovu chorobu as největší pravděpodobností, jak policie určila, zapomněla zavřít zadní dvířka, kterými děti odešli, a šli do zahrady, kde se nacházel bazén.

Dvojčata  musela spadnout do bazénu,  protože je našla plavat tváří dolů ve vodě. Našla je matka, která okamžitě začala s resuscitací. Děti převezli do nemocnice, ale lékaři konstatovali smrt.

V době tragédie byly v domě i další Jennyiny děti. Policie případ stále vyšetřuje, ale podle předběžných zjištění šlo o nehodu.

2. Alzheimerova choroba – zákeřná nemoc

Alzheimerova choroba je progresivní neurodegenerativní onemocnění mozku. Způsobuje ztrátu nervových buněk. Jedná se o chronické a nevyléčitelné onemocnění  . Už léta je hlavní příčinou demence u starších lidí, ale lékaři upozorňují, že její první příznaky se mohou objevit už v mladém věku. Předpokládá se však, že riziko vzniku Alzheimerovy choroby lze minimalizovat.

Je velmi důležité dbát na správnou výživu. Podle četných studií právě středomořská strava,  bohatá na zeleninu, olivový olej, ryby, ovoce a celozrnné výrobky,  má výborný vliv na stav našeho mozku.

Pomoci může i tělesné a duševní cvičení, jako je luštění křížovek, hraní karet nebo šachy. Zajímavé je, že některé výzkumy naznačují, že i jedno zranění hlavy může zvýšit riziko, že se u vás později v životě rozvine tato zákeřná nemoc.

Související Příspěvky