Hrůzostrašná nehoda na dálnici do Česka: Autobus se srazil s kamionem! Počet zraněných stoupá, hlásí i oběť

V pondělí dopoledne došlo k hrůzostrašné nehodě při Kútech ve směru do Česka.

K nehodě kamionu a maďarského autobusu došlo v pondělí dopoledne na dálnici směrem do Kútov v oblasti odpočívadla Závod. Na místě aktuálně zasahují všechny složky.  Do redakce se ozval svědek, který procházel kolem nehody: „Je to masakr, polovina autobusu je pod kamionem.“

„Upozorňujeme řidiče, že na úrovni odpočívadla Závod (15 – 15.5 kilometr) na dálnici D2 ve směru do České republiky došlo k dopravní nehodě autobusu a nákladního vozidla. Policisté Krajského dopravního inspektorátu v Bratislavě aktuálně provádějí odklon silničního provozu ve směru na Malacky „I/2 (stará cesta). V souvislosti se vzniklou situací bude dlouhodobě uzavřen uvedený úsek dálnice. Dálnice D2 ve směru do ČR je uzavřena. Dopravní nehoda je ve stádiu šetření,“ informuje Jana Šimunková, mluvčí Krajského ředitelství Poicajného sboru v Bratislavě.

Policie informuje, že na místě je 37 zraněných. Podle informací Nového Času si nehoda vyžádala 1 oběť a počet zraněných stoupá. Policisté aktuálně odklánějí provoz ve směru na Malacky po silnici I. třídy č.j. 2 (stará cesta).

„Aktuálně jsou 3 záchranářské vrtulníky vyslány k hromadné dopravní nehodě autobusu a kamionu, která se stala na dálnici D2 ve směru na Kúty. Bratislavská posádka se po předání  pacienta v nemocnici vrací zpět k nehodě pro dalšího pacienta ,“ informuje na facebooku Air-Transport Europe , letecká záchranná služba.

„Hasiči momentálně zasahují při vážné dopravní nehodě, která se stala na 15.5 kilometru na dálnici D2 ve směru na Kúty. Při nehodě došlo ke srážce autobusu a kamionu. Na místě události momentálně zasahuje 28 příslušníků HaZZ z Malacek az Bratislavy, kteří poskytují zraněným osobám předlek první pomoc a vysvobozují zaklíněné osoby z havarovaného autobusu. Podle aktuálních informací utrpělo zranění různého rozsahu 37 cestujících. Informaci o počtu zraněných budeme postupně aktualizovat,“ zveřejnili na svých sociálních sítích hasiči.

Správu aktualizujeme.

Související Příspěvky