„Můj 7letý syn snědl špagety a zemřel“: Z oblíbeného jídla dětí…..osudová chyba

Sedmiletý britský chlapec zemřel na alergickou reakci poté, co snědl těstoviny na dovolené v italském Amalfi v roce 2015.

Zejména Cameron Wahid utrpěl těžký anafylaktický šok poté, co snědl těstoviny vařené s mlékem v restauraci ve městě Ravelo, kde byl na návštěvě se svými rodiči.

Zaměstnanci restaurace byli informováni o alergiích dítěte a o tom, že by nemělo jíst sýry ani mléčné výrobky, servírka však přesně nechápala, o co rodiče žádali, a ujistila je, že jídlo je bezpečné.

Dítě utrpělo záchvat a zhroutilo se několik minut poté, co snědlo špagety, které obsahovaly mléčné výrobky, před svými 43letými rodiči a mladším bratrem Aidanem, kteří právě nastoupili do jejich zájezdového autobusu, aby se vrátili do svých pokojů.

Sedmiletý Brit utrpěl alergickou reakci na mléčné výrobky

Jeho matka, která je zdravotní sestrou, svému synovi okamžitě píchla adrenalin, ale už bylo pozdě, protože dítě o tři dny později v nemocnici v Neapoli vychladlo.

Po smrti svého syna rodiče podnikli veškeré právní kroky, aby zažalovali restauraci a personál, který je obsluhoval, a nedávno jim byla přiznána škoda ve výši přibližně 300 000 eur, zatímco servírka byla obviněna z neúmyslného zabití s ​​odkladem na dva roky vězení.

Rodiče nešťastného dítěte varují před velmi vážným rizikem potravinových alergií, kterým lze sice předejít, ale mohou někoho stát i život.

Související Příspěvky