Pokud se vám zdálo o mrtvém člověku, neberte to na lehkou váhu! Toto se vám snaží naznačit…

Hledáte ve svých snech náznaky budoucnosti? Nebo věříte, že sny jsou tady k tomu, abychom se vypořádali s minulostí? Sen o zesnulém se stává poměrně často a obvykle vyvolává silné emoce. Co to znamená potkat mrtvé lidi ve snech?

Sny o mrtvých

Někdy sníme o někom, kdo nám chybí a kdo je navždy pryč. Máma, táta, babička, sestra, kamarád – kdokoli to byl, hráli v našich životech důležitou roli a byli nám nablízku. Po smrti tohoto člověka je spánek jedinou možnou formou „setkání“ – někdy můžeme milovaného opět vidět, povídat si s ním, dotýkat se ho. Cítit, jako bychom byli opět vedle něj. Takový sen může být tak příjemný, že se nám nechce vzbudit. Stává se však i to, že se změní na noční můru a zesnulý se objeví za velmi nepříjemných okolností. Ne jednou se také stane, že v našem snu hrajeme roli mrtvého. Jak interpretovat takové sny?

Různé interpretace

Díky snům můžeme vidět, čemu vlastně naše vědomí čelí. Někdy jsou to problémy a myšlenky, na které se dennodenně nezaměřujeme, alespoň navenek.

Sen o zesnulém je běžný jev. Jedná se však o poměrně obecný problém. Stojí za to blíže se podívat na to, co se stalo ve snu.

Naše babičky vždy věděli, že  sen se zesnulým je symbolem varování před nebezpečím.  Jedná se o poselství z druhého světa o nastávajících změnách ve vašem životě. Tímto způsobem se zesnulý pokouší předat informaci do světa živých – varovat nebo podpořit.

Ve snu je těžké ovládat se, ale měli byste se pokusit pozorně poslouchat a pamatovat si vše, co vám bylo řečeno. Velmi často se totiž stává, že to, co ve snu slyšíme, se i ve skutečnosti splní. Nesnažte se jít za zesnulými, je to zvěstování nemoci, selhání nebo bezprostřední smrti.

V jedné z encyklopedií týkající se slovanské kultury existuje následující doporučení: „Pokud se zesnulý objevil ve vašem snu, podívejte se na jeho nohy. Pokud tam nejsou, nebo pokud místo nich vidíte kopyta, vězte, že zlo je na vzestupu. Vyhánějte je, přežehněte se a pomodlete modlitbu, kterou znáte.“

#Sen o zesnulém rodiči: Pokud sníte o zesnulém rodiči, pravděpodobně potřebujete pomoc a podporu v obtížné situaci. Nevíte však, na koho se se svým problémem obrátit. Sen zesnulé matky lze interpretovat jako touhu a potřebu emocionální podpory. Otec je zase symbolem podpory v obtížných situacích. Samozřejmě, sny zesnulého rodiče mohou také jednoduše vyplynout z touhy.

#Sen o mrtvém dítěti: Mrtvé dítě zjevující se ve snu je vyjádřením touhy po úlomku dětské duše. Když sníte o mrtvém dítěti, je to pravděpodobně projev touhy po době bezstarostnosti, hravosti a radosti. Možná jste zavaleni přílišnou zodpovědností.

#Spánek, ve kterém je snící mrtvý : Takový sen je určitě deprimující a dokáže účinně vystrašit. Obávat se však opravdu nemusíme. Ve snech je často opačný princip. Smrt znamená nový život, začátek změn. Takový sen ohlašuje konec problémů a předpovídá znovuzrození.

Související Příspěvky