Děti, které pomáhají s domácími pracemi budou v budoucnu úspěšní a slušní lidé tvrdí odborníci

V období, které postupuje neuvěřitelně rychlým tempem, je důležité, aby se děti učily skromnosti a pomáhaly svým rodičům i případně sousedům.

Místo toho, aby strávili celý den u počítače, mohli by například umýt nádobí nebo vyluxovat byt. Pokud tuto práci nabídnete svým dětem, je docela možné, že nebudete mít zrovna úspěch. Jak učit děti pomáhat?

Domácí práce

Mnoho rodičů odpouští svým dětem, že jim nepomáhají, protože jsou po škole unaveni.

Druhá část rodičů se dokonce cítí provinile za to, že donutila své děti, aby dělaly domácí práce.

Rada odborníků
Odborníci však říkají, že pokud začleníte děti do práce v domácnosti, budou mít na ně pozitivní dopad.

Domácí práce byla vždy považována za odpovědnost rodičů, bez ohledu na to, jak unaveni jsou po návratu domů. Proto je nutné dětem vysvětlit, jak důležité je pomoci.

Co se v mládí naučíte, jako byste ve stáří našli
„Pokud dítě nemyje po sobě nádobí, udělá to za něj někdo jiný. Proto tato výjimka nespočívá pouze v odpovědnosti, ale také v tom, že každý člen rodiny by měl přispět k rodinnému životu, “uvedla Julie Litcott Heyms ve videu pro ted.com.

Julie také tvrdí, že děti, které si dělají domácí úkoly od útlého věku, mají lepší pracovní disciplínu a rychleji budují svou kariéru.

Experiment

Jeden z výzkumníků na University of Mississippi provedl 25letou studii. Během této studie se zaměřil na děti ve věku 3–4 let, které si dělaly domácí úkoly, a pak studovaly, jak to ovlivnilo, když jim bylo 20 let.

Výsledek byl velmi překvapující. Děti, které by se mohly starat o domácího mazlíčka v dětství, s největší pravděpodobností udělaly úspěšnou kariéru. V dospělosti měli dokonce silnější pocit empatie.

„Jak se vyvíjíme, jsme méně a méně nároční na naše děti. Posíláme je do jiných měst a nevíme, jak vyprat prádlo, vařit jídlo nebo vyměnit žárovku.

Důvodem je touha udělat vše pro naše děti, “řekl Nicholas Long, ředitel Centra pro efektivní rodičovství v dětské nemocnici Arkansas.

Děti by neměly být otroky svých rodičů, ale čas od času pomáhat v okolí domu nebo umýt nádobí, mohou jim velmi pomoci vybudovat si vlastní životy za pár let. Souhlasíte?

Související Příspěvky