19 let předstírala, že je lékařka. Během této doby se jí podařilo vydělat spoustu peněz !

19 let předstírala, že je lékařka a léčila psychiatrické pacienty. Žena tvrdila, že je kvalifikovaná a předložila lékařský diplom.

Jak se ukázalo, diplom byl zfalšován. Než pravda vyšla najevo, si už podvodnice stihla vydělat pěkný majetek.

19 let předstírala, že je lékařka
Tento podvod šokoval obyvatele Velké Británie. 60letá Zholia Alemi pracovala 19 let jako psychiatrička v britském zdravotnictví – v Anglii, Skotsku a Severním Irsku. Žena byla zaměstnána od roku 1998 do roku 2017. A ne na jednom místě, ale v různých institucích a organizacích. Při hledání práce žena předložila doporučující dopis a lékařský diplom. Tvrdila, že studovala na univerzitě v Aucklandu na Novém Zélandu. Po celou dobu si nikdo neuvědomil, že Zholia Alemi nemá správnou kvalifikaci.

Alemi skutečně studovala medicínu, ale byla vyloučena z fakulty, protože selhala na zkouškách. Neúspěch ženu neodradil. Namísto toho, abys hledala jinou práci, rozhodla se přece jen léčit lidi. Zfalšovala tedy doporučující dopis a diplom.

,,Tato žena selhala na zkouškách a nikdy se nekvalifikovala. Podařilo se jí zaregistrovat se jako lékařka v britském zdravotnictví, ale udělala to tak, že zfalšovala své dokumenty.” – uvedl prokurátor Christopher Stables.

Podle vyšetřovatelů za 19 let své „kariéry“ žena vydělala od jednoho do 1,3 milionu liber.

„Nejdokonalejší podvod“
Když Alemin podvod konečně vyšel najevo, prokurátor obvinili 60letou ženu z 20 obvinění, včetně těch, které se týkaly padělání dokumentů a podvodu. Prokurátor Christopher Stables nazval ženu „nejdokonalejší podvodnicí“.

Proces se ženou bude trvat asi měsíc. Sholia Alemi prohlásila, že je nevinná. Stále tvrdí, že studium medicíny ukončila v roce 1992 na Univerzitě v Aucklandu.

Související Příspěvky