Dívka s Downovým syndromem, kterou lékaři chtěli umístit do ústavu, se stala špičkovou modelkou: Neuvěříte, jak dnes vypadá !

Svět modelingu byl po mnoho desetiletí spojen zejména s mladými, krásnými a štíhlými děvčaty.

Zdá se však, že v posledních letech se situace začíná pomalu měnit a modelkami či modely se stávají i ženy a muži, kteří by dříve do tohoto světa vstoupit nemohli. Jedním z mnoha takových příkladů je také šestnáctiletá dívka Kennedy. Přestože bohužel trpí Downovým syndromem, stala se z ní oblíbená a úspěšná mladá modelka.

Lékaři ji chtěli umístit do ústavu
Když se Kennedy García před šestnácti lety narodila, lékaři její matce Renee oznámili, že bohužel nikdy nebude jako ostatní děti, protože se narodila s Downovým syndromem. Downův syndrom je vrozená chromozomální anomálie, ke které dochází ihned při početí, kdy v prvotní buňce zůstane jeden chromozom navíc.

Pokud se takové dítě narodí, nadbytečný chromozom v každé buňce způsobuje disharmonii a výsledkem je odlišný a pomalejší vývoj jedince. Typickými projevy jsou některé charakteristické tělesné rysy, zdravotní komplikace i mentální zpoždění různého stupně.

Vzhledem k tomu Renee připravili na to, že celý život na ni Kennedy bude svým způsobem závislá a odkázaná, neboť nebude schopna žít samostatný život. I z tohoto důvodu matce navrhli, že může Kennedy umístit do speciálního ústavu pro lidi trpící touto nemocí, kde se o ni náležitě postarají tak, jak to dělá mnoho rodin, kterým se narodí podobně postižené dítě. Kennedy bude mít všechno, co ke svému životu potřebuje, a Renee může dále žít svůj život. Renee se ale rozhodla, že si Kennedy nechá a vychová ji tak, jak nejlépe může, a možná celá situace nebude tak hrozná, jak jí lékaři předpověděli. I když se tím okamžikem život Renee a celé rodiny od základu změnil, nikdy nelitovala. Věnovala své malé dcerce veškerou péči a lásku a vychovávala ji stejně, jako kdyby byla zdravým dítětem. Ona ani Kennedy se nechtěla vzdát.

Inspirace pro mnoho dalších
Odmala navíc mnoho lidí Renee říkalo, že Kennedy je velmi krásná holčička. I Renee si uvědomovala, že Kennedy je neobvyklým způsobem opravdu velmi pěkná. Nakonec se rozhodli, že společně zkusí štěstí v modelingu. Neskutečné se stalo realitou a Kennedy svojí krásou ve světě modelingu skutečně uspěla a našla si v něm své pevné místo. Dnes tak společně se svou matkou létá jako modelka po celých Spojených státech amerických. Velmi početnou skupinu fanoušků má i na svých sociálních sítích, kde ji mnoho lidí obdivuje za to, že se rozhodla se svým nelehkým životním osudem poprat, a zároveň v ní vidí jakousi inspiraci pro ně samy. Kromě toho se Kennedy společně se svou matkou snaží i rozšířit povědomí lidí o Downově syndromu a zbořit o něm některé mýty a předsudky, které mezi lidmi kolují. Zdá se,

Související Příspěvky