8 znamení, že zesnulí jsou nám nablízku a mají se dobře…

Smrt někoho blízkého je snad to nejstrašnější v životě každého člověka. Taková ztráta raní do hloubky srdce a na velmi dlouho, někdy navždy…

Nesmíme však zapomínat, že „tam“ u nich je všechno v pořádku, že je jim dobře… Zesnulí sami se nám to snaží dát všemožně najevo. Uvádíme osm nejčastějších znamení, že naši drazí zesnulí jsou nám vždy nablízku.

1. Znamení prostřednictvím zvířat

Zesnulí k nám opravdu často přicházejí prostřednictvím zvířat. Dokáží využít energie živých bytostí a zjevit se vám v podobě motýla, kočky, psa, berušky, ptáčka nebo vážky. Zvíře se přitom chová netypicky: sedá si na vás, vletí vám do okna, křičí, snaží se přilákat vaši pozornost atp.

2. Kontakt prostřednictvím předmětů

Zesnulí nám dokážou do cesty zanést nejrůznější předměty: pírko, minci, kamínek. Tímto způsobem nám chtějí ukázat, že jsme pro ně stále důležití, že si nás pamatují a myslí na nás.

3. Stejná čísla

Svou přetrvávající lásku k nám mohou zesnulí dávat najevo i prostřednictvím čísel. V takovém případě se stává, že pravidelně na různých místech narážíme na čísla významná pro nás oba – datum narozenin, datum setkání a podobně. Někdy jsou to opakující se číslice na hodinkách, bilboardech nebo jiných známých místech, například 1111, 2222, 333.

4. Hudba

Zesnulí se dokáží připomenout také písní nebo hudbou. Něco podobného se často stává v těžkých životních obdobích, kdy propadáte smutku a sklíčenosti. Z ničeho nic uslyšíte píseň či melodii, která vám byla oběma drahá, která vás spojovala.

5. Přicházejí ve snu

Jeden z obecně nejrozšířenějších způsobů navazování kontaktu zemřelých se živými. Nezřídka přicházejí právě ve snu. Bývá to sen velmi výrazný, takový, který si ráno určitě pamatujeme, někdy i po celá léta a ani za nic na něj nechceme zapomenout. Bývají to milé, laskavé a uklidňující sny. Někdy přímo nevidíme tvář zesnulého, ale víme, že je to on, slyšíme jeho hlas.

Pokud však vám po setkání se zemřelým ve snu zůstal nepříjemný pocit a rádi byste ho naopak zapomněli co nejdříve, jedná se o obyčejnou hru podvědomí.

6. Vůně

Velmi často můžeme pocítit vůni, která byla pro zesnulého typická. Ať jde o parfém, kolínskou vodu, vůni doutníku nebo cigaret, květinovou nebo jakoukoli jinou vůni, kterou si nutně a naprosto přesně spojujeme s tím, kdo nám odešel. Ve většině případů se přitom tato vůně objeví jakoby odnikud az ničeho nic. Rovněž náhle pak v okamžiku vyprchá.

Pokračování na další straně

7. Pokoj a mír

Někdy se zesnulý ocitne v místnosti, ve které se nacházíme. Náhle se nás zmocní velmi silný, přímo blažený pocit klidu a míru. Je to vždy vskutku nečekané, něco jako bleskové osvícení.

8. Hrají si s námi

Pokud jste si někdy všimli, že u vás doma dochází k víceméně pravidelným vteřinovým výpadkům proudu, jsou to zřejmě «žertíky» vašich blízkých. Často tímto způsobem o sobě dají vědět, když klesne na duchu nebo jste se dostali do bezvýchodných, pesimistických myšlenek. Připomínají vám, že jsou vám vždy nablízku.

Tento seznam by mohl pokračovat donekonečna. Uvedli jsme jen ty nejrozšířenější příznaky poblíž zemřelých, které jsme milovali. Nejčastěji přicházejí, když je nám špatně. Nechtějí, abychom se trápili pro hlouposti nebo zbytečnosti a dávají nám najevo, že jsou tady, docela blízko. Zároveň nám tak sdělují, že je jim dobře a přejí nám, aby bylo dobře i nám.

Související Příspěvky