Stará paní urážela matku, které začalo v autobuse plakat dítě. To, co udělal řidič, je nejvíce ŠOKUJÍCÍ !

Hodně se mluví o tom, jak být ke starším lidem dobrý a vždy jim prokazovat respekt a porozumění ve veřejné komunikaci. Škoda, že ne vždy to funguje i naopak…

Jedna mladá maminka byla pobouřena chováním ženy ve věku její babičky. Jako vždy nastoupila do autobusu číslo 5, kterým jezdila s dítětem k doktorovi. Pro Kasii to byl vždy náročný výlet, protože s kočárkem a 1,5letým synem si musela poradit sama. Navíc často cestovala v dobách, kdy bylo v MHD mnoho lidí. Když konečně nastoupila do autobusu, pocítila jakousi úlevu. Bohužel její Filípek začal strašně plakat. Neuměla ho uklidnit a pak nastala tato nepříjemná situace, o které večer napsala na svém facebookovém profilu:

,,Asi žádné matce se nelíbí, že její miminko začne na veřejnosti plakat, protože pak přepadneme panice a stresujeme se, že miminko nestihneme dostatečně rychle utišit. Bohužel jsem měla z toho velmi nepříjemný zážitek. Byla jsem v autobuse k lékaři, když můj Filip začal plakat, ale bylo to tak hlasité a zoufalé, jako by se dělo něco strašného. Vzala jsem ho do náruče a omluvila se všem kolem. Snažila jsem se ze všech sil nebrečet. Neuměla jsem to zvládnout a cítila jsem se tak hloupě… A pak to začalo…

Najednou se ozvala žena, která mohla být ve věku mé babičky. A začala nahlas říkat: „To nemůže být tak, člověk chce klidně jezdit v autobuse a zde křičí nějací spratci. Pokud neumíte ovládat své dítě, neměli byste s ním chodit ven .”

Oči se mi naplnily slzami. Někteří lidé se za mě promlouvali, ale i tato žena měla spojence. Každou chvíli něco přežvýkala s tím, že nemám mít děti. Nakonec popošla k řidiči a řekla, že to nemůže být tak, že cestující očekávali klidnou jízdu, a ne křičící. A víte co se stalo?! Šofér zastavil autobus a řekl mi, abych vystoupila! S dítětem, se kterým jsem šla k lékaři, asi 8 zastávek od ambulance. Neumím to zcela vtěsnat do hlavy. V autobusech sedí často opilci, kteří zapáchají, šikanují a svobodná matka s dítětem byla požádána, aby odešli. Kde se ztratila lidskost a empatie?”

Je smutné, že někteří starší lidé se svými zavazadly zkušeností dokáží takové věci…

Související Příspěvky