Simulant ?! Viktor († 23) přišel na pohotovost a zemřel přímo v čekárně, dcerka ho už neobejme !

Viktor († 23) byl plný života a z rodinné firmy přinášel jako taxikář peníze do domácího rozpočtu. Jeho nejbližší, přítelkyně a tříletá dcerka se však musí vyrovnávat s nečekanou smrtí mladého člověka, kterému nepomohlo ani to, že byl v tragickém okamžiku přímo u doktorů !

Viktor byl mladý muž, který ke svému zdraví přistupoval zodpovědně. I když mu v mladém věku byla diagnostikována slabá epilepsie, časem ustoupila. Bratr zesnulého uvedl, že Viktor před rokem a půl podstoupil vyšetření EKG a vše se zdálo být v pořádku.

Viktor se s dýchacími potížemi a brněním v ruce dostavil na pohotovost, z níž byl následně navigován na oddělení interní ambulance. „Ani na interním bratra nechtěli ošetřit. Odtud jsme volali znovu na pohotovost. Tam řekli, že nás nemohou ošetřit, když jsme v areálu nemocnice a zavolali jsme sami na interní, aby bratra přijali, “ popisuje situaci bratr Lukáš.

Sourozenci čekali před dveřmi ambulance přibližně dvacet minut, pokud vyšla doktorka, aby jim oznámila, že musí čekat déle. Po čase byl Viktorovi proveden stěr z nosu a následovala čekací doba dvou hodin na vyhodnocení výsledku stěru. Do ambulance ho přijal až další doktor a Viktor zemřel prakticky hned potom, jak se za ním zavřely dveře. Příčinu smrti určí pitva.

Bratr zesnulého zároveň tvrdí, že zdravotnický personál předtím označil Viktora za simulanta. Pozůstalí se ve věci obrátili na policii s podezřením, že nemocnice pochybila a v kauze bylo podáno i trestní oznámení .

Související Příspěvky